Krąg żałoby klimatycznej

Żyjemy w niestabilnych czasach, które sprawiają, że poszukujemy alternatyw lepszego, bardziej zakorzenionego istnienia w tu i teraz. Tylko czy w czasach szóstego wymierania gatunków, na progu katastrofy klimatycznej mamy jeszcze jakieś alternatywy? Jeśli masz wątpliwości, jeśli odczuwasz stratę myśląc o środowisku naturalnym, osobach zwierzęcych żyjących wolno i wykorzystywanych przez ludzi, jeśli potrzebujesz wysłowić tę stratę, poczuć ją w bezpiecznej i wspierającej przestrzeni – zapraszamy do udziału w kręgu żałoby ekologicznej.

W ramach kręgów żałoby ekologicznej otwieramy się na różne doświadczenia, różne poziomy odczuwania „czegoś, co się kończy”, „czegoś, co się zmienia”. Przestrzeń ta powstała dla każdej osoby, która ma potrzebę wypowiedzenia swojego bólu, swojej niepewności, która potrzebuje upamiętnić istnienie gatunków, których już nie ma lub istot, które zginęły w imię rozwoju ludzkiej cywilizacji. Szanujemy siebie nawzajem i umożliwiamy sobie przeżycie tego, co w dyskursie społecznym może być odbierane jako fanaberia. Nie jest nią, zapewniam. Krąg ten ma również na celu wspieranie weganek i wegan.

Krąg prowadzi Łucja Lange, wykładowczyni akademicka, psycholożka zwierząt, tanatolożka zajmująca się między innymi różnymi nieuznawanymi społecznie stratami, członkini Instytutu Dobrej Śmierci. Weganka.

Cena za udział w kręgu jest elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

ZAPISY będą otwarte od 1. października.

Data

paź 20 2022
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Lokalizacja

Platforma ZOOM

Organizator

Łucja Lange
Strona WWW
https://www.langelucja.pl/