Grafika przedstawia drogę wiodącą przez pagórki.

W końcu o końcu: Jak radzić sobie z chorobą zagrażającą życiu? ONLINE

Raz w miesiącu Anja Franczak i Maria Puchalska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu IDŚ, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. 31 stycznia 2024 porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z chorobą zagrażającą życiu.

Diagnoza choroby zagrażającej życiu dla większości osób jest zaskoczeniem i łączy się z silnymi, skrajnymi nieraz emocjami. Osoba chora zadaje sobie pytania: Co ze mną będzie? Jak długo będę żyć? Jak będzie teraz wyglądało moje życie? Z drugiej strony w przestrzeni publicznej oraz w prywatnych rozmowach pojawiają się zachęty do “walki z chorobą”. Czy taka narracja jest pomocna? Jakie istnieją alternatywy?

W trakcie kolejnego spotkania “W końcu o końcu” wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem diagnozy poważnej choroby oraz nad tym, jak z nią dalej żyć. Porozmawiamy również o tym, czy i w jaki sposób namysł nad śmiercią może dodać energii do życia.

Zaproszenie na spotkanie przyjęła Marta Banout – psycholożka i psychoterapeutka oraz Ania Charko – psycholożka zdrowia.

Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Każde spotkanie “W końcu o końcu” trwa 2 godziny. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania rozmowy Anji i/lub Marii z ekspertami/ekspertkami z Kolektywu IDŚ. Ta część jest nagrywana i udostępniona do późniejszego oglądania na naszej stronie. W drugiej połowie spotkania zapraszamy Was do zabrania głosu, do zadawania pytań i włączanie się w dialog. Żeby zapewnić bezpieczną atmosferę i chronić Waszą prywatność, ta część nie jest nagrywana.

Marta Banout

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, certyfikowana terapeutka i superwizorka Terapii Simontonowskiej, edukatorka seksualna. Doktorka nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. Od początku drogi zawodowej związana z obszarem psychoonkologii; na co dzień zajmuje się głównie psychoterapią osób dorosłych, pomocą psychologiczną dla osób LGBTQ+ oraz wsparciem osób przeżywających kryzysy związane z przewlekłą chorobą, śmiercią i żałobą. Jest autorką artykułów (m.in. w czasopismach „Psychologia w praktyce” i „Charaktery”); bierze udział w konferencjach i projektach społecznych (m.in. „Nie obraź się ale…); prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych i zawodowych (m.in. personelu medycznego i rad pedagogicznych).

www.martabanout.com

Ania Charko

Psycholożka kliniczna i zdrowia, terapeutka ACT. Założyła Fundację Ludzie i Medycyna, prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Interesuje ją to, jak dbać o zdrowie psychiczne w chorobie ciała oraz jak praca z psychiką wspiera proces leczenia medycznego w chorobach chronicznych i psychosomatycznych czy “chorobach ze stresu”. Tworzyła lub współtworzy projekty Fundacji: karty konwersacyjne “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”, bazę pocztówek “Kartki na złe okoliczności”, aplikację „Pacjenci Pacjentom”, program samopomocowy „Zdrowa psychika w chorobie”. Sama jest pacjentką: żyje z genetyczną chorobą nerek.

annacharko.pl
instagram.com/ania.charko
ludzieimedycyna.pl

WYBIERZ CENĘ
Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna.
Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

Spotkania W KOŃCU O KOŃCU odbywają się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Data

sty 31 2024
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM