Death Cafe

Death Cafe ONLINE

W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na DEATH CAFE ONLINE.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji naszej planety wydaje Ci się to szczególnie ważne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą.

Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.
Jeśli chcesz wspierać działalność Instytutu Dobrej Śmierci, możesz dobrowolnie wybrać inną cenę.

ZAPISY: instytutdobrejsmierci.pl/product/death-cafe-online

Na spotkanie zapraszają:

Justyna Sekuła

Z wykształcenia socjolożka, z pasji artystka wizualna, z wyboru animatorka społeczna. W życiu – nie tylko artystycznym – inspiruje ją aspekt twórczego manifestu, różnorodność technik i sposobów wyrazu, stwarzanie przestrzeni na spontaniczne eksperymenty.

„Lubię podążać za tym co intuicyjne. Zamiłowanie do twórczości i psychologii łączę zgłębiając tajniki arteterapii. Życie i śmierć to dla mnie tajemniczy proces przemiany, o którym można by opowiadać wiele. Często jednak brakuje słów, by wyrazić to, co wymyka się rozumowemu poznaniu – wtedy z pomocą przychodzi sztuka.”

depeszezprowincji.pl

Maria Wiśniewska

Koordynatorka Instytutu Dobrej Śmierci. Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki teatru. Była producentką festiwalu Nowe Epifanie, koordynatorką projektu Polska Światłoczuła oraz kuratorką wystawy w Domu Spotkań z Historią „Polskie Bieguny. Himalaje ’74 i Antarktyda ’77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego”. Założycielka Archiwum Polskiego Himalaizmu Zimowego. Obecnie związana z Muzeum Literatury w Warszawie.

„Od zawsze miałam wrażenie, że śmierć jest dla mnie czymś bliskim. Nie wiedziałam i nadal nie wiem, co to znaczy, ale szukanie odpowiedzi na to pytanie jest dla mnie ważną częścią życia.”

instagram.com/mariakonstancja

Data

lut 01 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM