Death Cafe KRAKÓW
Zapraszamy do Death Cafe w Krakowie – przestrzeni dialogu o śmierci z członkinią Kolektywu IDŚ Kamilą Midor oraz Jerzym Skowronem.
Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?
W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.
DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.
Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.
12 grudnia 2023 | 18:00–20:00
Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41, 31-066 Kraków
(Sala z grami planszowymi)
Wstęp wolny
Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.
Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, napisz na adres: kamilamidor.ids@gmail.com
Prowadzący:
Kamila Midor
Językoznawca, tłumacz, filolog. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Studiowała i prowadziła badania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (2015/2016). Autorka artykułów naukowych na temat straty i żałoby z perspektywy językoznawstwa kognitywnego. W swojej pracy doktorskiej porównała sposoby konceptualizacji straty i żałoby (ang. grief) u Amerykanów i Polaków. Mieszka w Podgórzu.
Jerzy Skowron
Krakus napływowy (z Dolnego Śląska). Regularnie uczestniczący w spotkaniach Death Cafe online i przekonany o tym, że w Krakowie potrzebna jest przestrzeń do dobrych rozmów o śmierci (a zatem i o dobrym życiu).