Grafika przedstawia krąg z filiżanek kawy na drewnianej fakturze.

Death Cafe KRAKÓW

Zapraszamy do Death Cafe w Krakowie – przestrzeni dialogu o śmierci z członkinią Kolektywu IDŚ Kamilą Midor oraz Jerzym Skowronem.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

12 grudnia 2023 | 18:00–20:00
Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41, 31-066 Kraków
(Sala z grami planszowymi)
Wstęp wolny

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.

Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, napisz na adres: kamilamidor.ids@gmail.com

Prowadzący:

Kamila Midor

Językoznawca, tłumacz, filolog. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Studiowała i prowadziła badania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (2015/2016). Autorka artykułów naukowych na temat straty i żałoby z perspektywy językoznawstwa kognitywnego. W swojej pracy doktorskiej porównała sposoby konceptualizacji straty i żałoby (ang. grief) u Amerykanów i Polaków. Mieszka w Podgórzu.

Jerzy Skowron

Krakus napływowy (z Dolnego Śląska). Regularnie uczestniczący w spotkaniach Death Cafe online i przekonany o tym, że w Krakowie potrzebna jest przestrzeń do dobrych rozmów o śmierci (a zatem i o dobrym życiu).

Data

gru 12 2023
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Lokalizacja

Kawiarnia Literacka
ul. Krakowska 41, Kraków
Kategoria