Death Cafe KÓRNIK
Zapraszamy do Death Cafe w Kórniku – przestrzeni dialogu o śmierci z Tomaszem Siudą z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.
Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?
W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.
DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.
Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.
Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.
Prowadzenie:
Tomasz Siuda
Fotograf, arteterapeuta, podróżnik z silnymi objawami uzależnienia solarnego. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych – w Iranie śladami polskich uchodźców, w Amazonii śladami Arkadego Fiedlera czy w Nowym Yorku w ramach projektu Puzzle. Członek zarządu fundacji Key for Tomorrow (dawniejsza Fundacja Fiedlerów). Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników Kontynenty. Stworzył i prowadził przez szereg lat pracownię fotograficzną (z elementami fototerapii) w Domu Dziecka w Kórniku. Wiedziony silnym głosem intuicji od pewnego czasu szuka opcji i przygotowuję się do pracy jako arteterapeuta z użyciem technik foto-terapeutycznych z pacjentami terminalnie chorymi.