W końcu o końcu: Jak towarzyszyć bliskiej osobie przy umieraniu? | 29.11.2023 19:00-21:00

Raz w miesiącu Anja Franczak i Maria Wiśniewska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu IDŚ, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. 29 listopada porozmawiamy o tym, jak możemy się przygotować do tego co nieuchronne – do pożegnania ze swoimi bliskimi.

Jak towarzyszyć bliskiej osobie przy umieraniu?

Nasze zaproszenie do rozmowy przyjęły dziennikarki Katarzyna Sroczyńska i Katarzyna Jabłońska. Podzielą się z nami swoją wiedzą i swoim doświadczeniem – opowiedzą nam o tym, jak towarzyszyły bliskim osobom w swoich rodzinach na ostatnim etapie życia. Porozmawiamy o tym, jak stworzyć dobry warunki opieki, jak znaleźć odwagi do szczerej rozmowy i autentycznej relacji z osobą umierającą, i jak w tym wszystkim dobrze dbać o siebie.

Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Każde spotkanie “W końcu o końcu” trwa 2 godziny. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania rozmowy Anji i/lub Marii z ekspertami/ekspertkami z Kolektywu IDŚ. Ta część jest nagrywana i udostępniona do późniejszego oglądania na naszej stronie. W drugiej połowie spotkania zapraszamy Was do zabrania głosu, do zadawania pytań i włączanie się w dialog. Żeby zapewnić bezpieczną atmosferę i chronić Waszą prywatność, ta część nie jest nagrywana.

 

Katarzyna Jabłońska
Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, krytyk filmowy, publicystka. Redaktorka kwartalnika Więź, w latach 1997-2017 była sekretarzem redakcji. Współautorka książek, m.in. Szału nie ma, jest rak i Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby (z ks. Janem Kaczkowskim), Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm, Między konfesjonałem a kozetką. Należy do Zespołu Laboratorium Więzi oraz Inicjatywy Zranieni w Kościele.

Katarzyna Sroczyńska
Dziennikarka/Redaktorka. Z wykształcenia polonistka, od wielu lat w pracy dziennikarskiej i redaktorskiej zajmuje się tematami związanymi z psychologią, zdrowiem psychicznym, jakością życia i świadomością emocji. Jako autorka i redaktorka pracowała m.in. dla miesięcznika popularnonaukowego „Focus” i kwartalnika „Przekrój”. Zaangażowana w działalność organizacji społecznych.

 

ZAPISY: https://instytutdobrejsmierci.pl/produkt/w-koncu-o-koncu-jak-towarzyszyc-bliskiej-osobie-przy-umieraniu-29-11-2023/

Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna.
Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

Spotkania W KOŃCU O KOŃCU odbywają się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Data

lis 29 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM