Anja Franczak i Maria Wiśniewska 2

W końcu o końcu: Czy istnieje dobra śmierć?

W każdą ostatnią środę miesiąca Anja Franczak i Maria Wiśniewska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. Tym razem zaproszenie przyjęli dr. Agata Malenda, lekarka w hospicjum domowym, psychoonkolożka Aneta Borucka-Iwańska oraz dr. Michał Błoch, lekarz w hospicjum dziecięcym.

Anja i Maria chcą się dowiedzieć jak wygląda praca w hospicjum i dlaczego Agata, Aneta i Michał wybrali taką ścieżkę zawodową. Razem zastanawiamy się nad pytaniem, jak można stworzyć dobre warunki dla osób umierających i ich bliskich. Jak można przygotować się na umieranie i śmierć? Czy można śmierć traktować jako naturalny proces i pozwalać na pełną akceptację przemijania? I czy w ogóle istnieje coś takiego jak “dobra śmierć”?

Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania, a w drugiej godzinie możecie dołączyć do rozmowy i zadawać pytania.

MICHAŁ BŁOCH

Lekarz hospicjum dla dzieci i zakładów opiekuńczo leczniczych dla dzieci. Pasjonat sztuki partnerskiej relacji i dobrej komunikacji lekarz-pacjent, teoretyk i praktyk tzw. „trudnych rozmów”. Obecnie zafascynowany psychoonkologią. Na Instagramie znany jako @drhospice: “Po co założyłem ten profil? – Żeby pokazać, że motyw ars moriendi we współczesnym świecie realizuje się m.in. w idei medycyny paliatywnej, która przywraca godność i szacunek w miejsce cierpienia i odrzucenia. Żeby pokazać ułamek bardzo intymnej pracy z nieuleczalnie chorym dzieckiem i jego rodziną. Żeby odczarować słowa: „hospicjum”, „morfina”, „śmierć”.
instagram.com/drhospice

ANETA BORUCKA-IWAŃSKA

Absolwentka studiów psychologicznych o specjalności kliniczno-sądowej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie psychoonkologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a także cykl szkoleń z zakresu psychotraumatologii dziecięcej w National Child Traumatic Stress Network. Swoją praktykę kliniczną prowadzi przede wszystkim w hospicjum stacjonarnym oraz domowym dla dorosłych w Kielcach. Prowadzi poradnię stresu traumatycznego dla młodzieży i dorosłych, funkcjonującą przy Fundacji Świętokrzyskie Centrum Psychotraumatologii SENSUM.

AGATA MALENDA

Z zawodu specjalista chorób wewnętrznych i hematologii. Z pasji lekarz hospicjum domowego: “Śmierć od zawsze wydawała mi się naturalną składową naszego życia, jednakże wiem, że wielu ludzi odczuwa ją zupełnie inaczej. Moim celem jest pomoc osobom w stanie terminalnym w oswajaniu tego momentu oraz zachowanie jak najlepszej jakości życia do jego ostatnich chwil.”
doktormalenda.pl

Data

lis 30 2022
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

BILETY

Lokalizacja

Platforma ZOOM