W końcu o końcu: Co się dzieje z ciałem po śmierci?

W każdą ostatnią środę miesiąca Anja Franczak i Maria Wiśniewska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. Tym razem zaproszenie przyjęły Agnieszka Beczek i Zuzanna Sokołowska.

Co się dzieję z ciałem po śmierci? Jakie procesy następują, kiedy organizm już nie żyje? I jak wyglądają procedury obcowania z ciałem po śmierci w placówkach opieki i domach pogrzebowych?

Żyjemy w czasach, w których śmierć często schowana jest za zamkniętymi drzwiami instytucji. Wiele osób jeszcze nigdy w życiu nie widziało zmarłej osoby. Widzieliśmy natomiast tysiące zgonów na ekranach: w serialach kryminalnych, filmach grozy i grach komputerowych, gdzie śmierć często połączona jest z przemocą. Medialnych obrazów śmierci nie brakuje, ale nikt nas nie przygotowuje na widok zmarłej bliskiej osoby. O tym chcemy porozmawiać. W sposób szczery i spokojny, merytoryczny i wspierający.

Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania, a w drugiej godzinie możecie dołączyć do rozmowy i zadawać pytania.

TUTAJ możesz się zapisać.

 

AGNIESZKA BECZEK

Znana jako “Pani z domu pogrzebowego” na Instagramie, gdzie prowadzi otwarty dialog o swojej pracy w branży funeralnej. W ludzki i zrozumiały sposób oswaja ludzi z tematami tabu i mówi o tym co się dzieje z naszym ciałem po śmierci. Pracowniczka domu pogrzebowego “Mój Anioł” w Warszawie. Swoje działania opiera na doświadczeniach nabytych w życiu prywatnym i zawodowym. Szkoliła się nie tylko w zakresie tanatokosmetyki, ale również w obszarze wsparcia dla osób w żałobie.

instagram.com/pani_z_domu_pogrzebowego
mojaniol.pl

ZUZANNA SOKOŁOWKSA

“Jestem absolwentką historii i filozofii na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie. Jestem również ratownikiem. Temat śmierci odkąd pamiętam, zawsze był mi bliski. Jest to nieodłączna część naszej egzystencji, która jest dla mnie tak samo ważna, jak życie. Dlatego moje zainteresowania rozłożone są na różnych biegunach, w tym także sztuki. Staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę związaną z odchodzeniem w kontekście medycznym, psychologicznym, filozoficznym oraz artystycznym, pochłaniają mnie także zagadnienia związane z olfaktoryką funeralną. Praca w charakterze ratownika daje mi wiele satysfakcji. Dzięki niej doceniam prostotę istnienia i każdą chwilę, ucząc się cały czas od pacjentów oraz moich podopiecznych dobrego życia.”

 

WYBIERZ CENĘ:

Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna.
Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

Spotkania W KOŃCU O KOŃCU odbywają się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Data

lut 22 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

BILETY

Lokalizacja

Platforma ZOOM