Anja Franczak i Maria Wiśniewska 2

W końcu o końcu: Co pomaga (nam) w żałobie?

W każdą ostatnią środę miesiąca Anja Franczak i Maria Wiśniewska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. W grudniu spotkamy się wyjątkowo tydzień wcześniej. Tym razem zaproszenie przyjęli pisarka Roksana Jędrzejewska Wróbel, lekarka hospicjum dr Anna Łotowska-Ćwiklewska oraz Filip Tarachowicz, prezes Fundacji Panda Team.

Jak żyć z bólem po stracie ukochanej osoby? Wszyscy mamy swoją osobistą historię żałoby. Straciliśmy rodziców, dzieci, rodzeństwo, dziadków i przyjaciół. Chcemy Wam opowiadać o tym, co nam pomogło i pomaga. Podzielimy się tym, co nas trzyma, ratuje i wspiera.

Będziemy dzielić się doświadczeniami, nie z perspektywy ekspertów, tylko jako osoby, które kogoś straciły, kogo kochały i nadal kochają. Wierzymy, że w naszych opowieściach znajdziecie ukojenie, inspirację i nadzieję.

Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania, a w drugiej godzinie możecie dołączyć do rozmowy i zadawać pytania.

 

ROKSANA JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL

Doktor literaturoznawstwa, autorka kilkudziesięciu nagradzanych książek dla dzieci, z których seria o Florce stała się popularnym serialem animowanym. Pisze sztuki teatralne, teksty do podręczników i bajki terapeutyczne. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy, jak za pomocą książek rozmawiać z dziećmi o życiu i o śmierci, która jest tego życia nieodłączoną częścią. Temat odchodzenia poruszyła w swojej powieści dla młodzieży „Stan splątania”, której bohaterami są dwa pokolenia – nastolatkowie i pensjonariusze domu spokojnej starości. To historia o tym, jak nierozerwalnie jesteśmy wszyscy ze sobą połączeni i nawzajem sobie potrzebni w nieprzerwanej spirali rodzenia się i umierania. I o tym, jak jej akceptacja dodaje życiu skrzydeł.

ANNA ŁOTOWSKA-ĆWIKLEWSKA

Lekarka anestezjolożka. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się szczególnie na temacie leczenia bólu i medycyny paliatywnej. Od kilku lat pracuje w Hospicjum Domowym Fundacji Proroka Eliasza, które jest pierwszym w Polsce hospicjum działającym na terenach wiejskich – w naszym wypadku terenach wiejskich Podlasia. Działa aktywnie w sieci na rzecz pacjentów z bólem przewlekłym i chorobami zagrażającymi życiu. Więcej informacji: www.niemusibolec.com

FILIP TARACHOWICZ

Fundację „Panda Team” założył po odejściu syna na nowotwór mózgu w październiku 2021. „Panda Team” otacza opieką rodzeństwo i rodziny, których najbliżsi zmagają się z chorobą nowotworową. Wspiera również osoby po stracie bliskich. Gospodarz i twórca podcastu „Panda ma głos”, który daje głos ludziom chcącym opowiedzieć swoją, nierzadko trudną historię, przełamując tym samym tabu. Więcej informacji: www.pandateam.pl

 

WYBIERZ CENĘ:

Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bilet możesz kupić TUTAJ. Bardzo Ci dziękujemy!

Spotkania W KOŃCU O KOŃCU odbywają się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Data

gru 21 2022
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

BILETY

Lokalizacja

Platforma ZOOM