Śmierć i żałoba w Ameryce Łacińskiej

Katarzyna Borowczak opowie o swojej podróży po Kubie, Meksyku, Kolumbii, Ekwadorze, Peru i Boliwii, podczas której eksplorowała temat śmierci.

Zapraszamy Was na wieczór podróżniczy z Kasią Borowczak z Kolektywu IDŚ, która na początku 2023 roku wybrała się w kilkumiesięczną podróż po Ameryce Centralnej i Południowej, podczas której eksplorowała, jak temat śmierci, umierania i żałoby postrzegany jest w tamtejszych kulturach.

Kasia podczas swojej wyprawy odwiedzała cmentarze, miejsca czuwania nad zmarłymi oraz rozmawiała z napotkanymi w drodze ludźmi i teraz chce się z nami podzielić tym, czego się dowiedziała.

Przyjdź, jeśli chcesz m.in. posłuchać o tym:

* jak wyglądają cmentarze na Kubie i na czym polega rytuał przenoszenia szczątek
* co mówią Meksykańczycy i Meksykanki o ich wszechobecnej kulturze śmierci
* jak wyglądają i czemu służą sale do czuwania nad zmarłymi w Peru

 

 

Katarzyna Borowczak

Z wykształcenia pedagożka specjalna i psycholożka. W 2021 założyła Projekt Rozmowa, który powstał w wyniku osobistego doświadczenia śmierci rodzica i refleksji nad tym jak mogłaby wyglądać czuła rozmowa o umieraniu, traceniu bliskich i wspieraniu w żałobie. Zaprasza do rozmowy osoby z różnych krajów i kręgów kulturowych by wysłuchać ich doświadczenia utraty najbliższej osoby i dowiedzieć się co czuli, jak byli wspierani i jak ich kultura i światopogląd ukształtowały ich podejście do śmierci, umierania oraz życia. Na początku 2023 roku odbyła 6 miesięczną podróż po Ameryce Centralnej i Południowej, podczas której rozmawiała z napotkanymi osobami o śmierci bliskich im osób, o wsparciu społeczności lokalnej oraz o zwyczajach funeralnych i religijnych.

project-conversation.com
instagram.com/project.conversation

 

WYBIERZ CENĘ
Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Data

lis 09 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM