Rozmowy o śmierci przy glinie

Katarzyna Poniecka z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci zaprasza na rozmowy o śmierci przy glinie:

Podczas tego spotkania glina jest tylko pretekstem. Gdy zajmujemy dłonie pracą manualną, nasz umysł odpoczywa. W warunkach relaksu i dystansu do bieżącyh spraw zapraszam do rozmowy na temat śmierci. Zapraszam tych, którzy zechcieliby podzielić się swoimi refleksjami lub doświadczeniem.

Będę skromnym moderatorem tego spotkania. Nie posiadam kompetencji terapeutycznych. Podkreślam to zawsze w sposób czytelny, ponieważ odżegnuje się od pop terapeutycznych tendencji, nie prowadzę tzw ’ warsztatów rozwojowych’. Myślę nad tym, jakiego języka używam. Za to jestem ceramikiem, kulturoznawcą i absolwentką filozofii. Temat szeroko rozumianej śmierci, postrzeganej w różnych kontekstach kulturowych i filozoficznych oraz w moich osobistych doświadczeniach uważam za wartość, którą mogę i chcę się podzielić.

Od wielu lat czytam, studiuję i 'oswajam śmierć’ na różne sposoby. Połączenie refleksji intelektualnej z doświadczeniem artystycznym to również moja praca. W Glinianej Kuli lepię urny na prochy ludzkie i zwierzęce oraz wspieram technicznym okiem te osoby, które same chcą je wykonać. Od jakiegoś czasu wspieram też moich bliskich i znajomych prowadząc ceremonie pogrzebowe. Jestem członkinią Instytutu Dobrej Śmierci.

Zapraszam na swobodny warsztat ceramiczny wszystkich tych, którzy czują taką potrzebę.

Każdej osobie przygotuję kulę gliny, z której wraz z moim instruktażem możemy wykonać lampion lub to, co przyjdzie Wam do głowy. Wykonane prace wypalę w piecu.

Cena za warsztat: 40 zł, to jedynie zwrot za materiał i wypał w piecu.

Jeśli macie ochotę na kieliszek wina, zapraszam!

ZAPISY: glinianakula@gmail.com

* Na spotkanie przygotuj ciekawą bibliografię dla osób zainteresowanych.
* Jeśli macie ochotę, możecie przynieść przekąski, herbata i kawa jest zawsze na miejscu.
* Piszcie proszę jeśli macie jakieś pytania

Data

lis 02 2023
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Cena

40.00PLN

Więcej informacji

Do wydarzenia

Lokalizacja

Pracownia Ceramiczna Gliniana Kula
Plac Waryńskiego 7, 60-578 Poznan
Strona WWW
http://www.glinianakula.pl
Kategoria

Organizator

Katarzyna Poniecka
Email
glinianakula@gmail.com