Praca z osobą w żałobie: Nowe Perspektywy – ONLINE

SZKOLENIE PRO
Cykl 8 spotkań (16 godzin)

Szkolenie wprowadza w obszar współczesnego myślenia o żałobie. Pomimo ewolucji w ciągu ostatnich 50 lat, szeroko znane w Polsce są przede wszystkim modele oparte na etapach, które były wczesnymi podstawami teorii żałoby. W ramach szkolenia poznamy alternatywne, dynamiczne modele, które mogą nam pomóc opisać i zrozumieć indywidualny proces żałoby. Zobaczymy, jaki wpływ mają różne teorie żałoby na społeczne i kulturowe oczekiwania normatywne, dotyczące „normalnej” i „patologicznej” żałoby. Przyjrzymy się znaczącej zmianie paradygmatu, która miała miejsce pod koniec lat 90. i doprowadziła do redefinicji celów terapeutycznych.

Główne obszary tematyczne:

+ Czynniki wpływające na indywidualny proces żałoby
+ Różne rodzaje żałoby
+ Symptomy i wymiary żałoby
+ Metafory żałoby
+ Klasyczne i współczesne modele żałoby
+ Wsparcie w żałobie: czuła obecność i empatia
+ Znaczenie wewnętrznej relacji i trwałej więzi w żałobie
+ Rytuały w żałobie

Dzięki szkoleniu:

* Dowiesz się – jakie istnieją współczesne modele i teorie żałoby
* Poszerzysz – swoją perspektywę na złożony proces żałoby i możliwości wsparcia
* Doświadczysz – w jaki sposób skorzystać ze wzbogacających nas aspektów żałoby

DLA KOGO:

Szkolenie skierowane jest do profesjonalistek i profesjonalistów pracujących z ludźmi – do psychologów, terapeutów, studentów psychologii, pracowników hospicjów, pracowników domów pogrzebowych, mistrzyń i mistrzów ceremonii pogrzebowych, pracowników socjalnych, pedagogów i innych osób, które w swojej pracy mają styczność z osobami w żałobie.

Szkolenie w 16 godzinach wprowadza w temat towarzyszenia w żałobie, natomiast nie jest pełnym wykształceniem do zawodu. Kursy przygotowujące do zawodu profesjonalnego towarzysza w Niemczech trwają min. 200 godzin. Szkolenie “Praca z osobą w żałobie: Nowe Perspektywy” skierowane jest do profesjonalistów, wykonujących już zawody, w których pracują z ludźmi i chcących poszerzyć swoje kompetencje w temacie żałoby.

Temat żałoby silnie rezonuje z naszymi własnymi doświadczeniami straty. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest otwartość na przyglądanie się własnym emocjom i chęć otwartej rozmowy.

Szkolenie NIE jest zalecane dla osób, które same doświadczyły straty w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Informacje organizacyjne:

“Praca z osobą w żałobie: Nowe Perspektywy” to cykl 8 zamkniętych, tematycznych spotkań prowadzonych przez towarzyszkę w żałobie Anję Franczak.

Szkolenie w małej grupie (max. 11 osób) ma charakter warsztatowy i angażuje uczestników do aktywnego udziału. Odbędzie się w formie spotkań online na platformie Zoom. Niezbędny jest komputer z kamerą i stabilne połączenie internetowe.

Spotkania będą się odbywać we wtorki, od 4. października do 29. listopada 2022 (z przerwą 1. listopada). Zaczynamy o godzinie 18:30 i kończymy między 20:30 i 21:00.

TERMINY: 4.10. / 11.10. / 18.10. / 25.10. / 8.11. / 15.11. / 22.11. / 29.11.2022

Cena udziału w grupie to 140 zł za spotkanie, czyli 1120 zł za cały cykl.

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie uczestnictwa.

ZAPISY i INFORMACJE: info@instytutdobrejsmierci.pl

 

Prowadząca: Anja Franczak

Zajmuję się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Wspieram osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Ważną rolę w mojej pracy odgrywają rytuały. Jako celebrantka / mistrzyni ceremonii tworzę i prowadzę osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe.

Szkoliłam się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jestem profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Jako doula umierania i certyfikowana instruktorka międzynarodowej inicjatywy Kursów Ostatniej Pomocy (Letzte Hilfe) zajmuję się edukacją o procesie umierania i wspieram rodziny, które opiekują się bliską osobą na ostatnim etapie życia.

Osobiste doświadczenie straty uświadomiło mi społeczny problem braku edukacji i wsparcia dla osób w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą. W ramach międzynarodowej inicjatywy “Death Cafe” organizuję spotkania, w trakcie których uczestnicy mogą porozmawiać o tematach związanych ze śmiercią. Intencją jest zwiększenie świadomości przemijalności, aby móc w pełni doceniać życie. W 2020 roku założyłam Instytut Dobrej Śmierci.

Więcej informacji: www.anjafranczak.com

To mówią uczestniczki i uczestnicy poprzednich szkoleń:

„Treść szkolenia zmieniła diametralnie pogląd na moje doświadczenia żałoby.”

„Osiągnęłam ten cel, który chciałam – mniej psychopatologii, więcej zrozumienia.”

„Znalazłam odpowiedź na to co było zagadką w moim przeżywaniu żałoby.”

“W życiu prywatnym szkolenie pomogło mi w procesie oswajania tematu śmierci i lęku przed nią. W pracy na pewno wpłynie na inne spojrzenie i rozumienie przeżywanych przez klienta emocji związanych z żałobą.”

“Daje intelektualną ramę za pomocą której lepiej mogę rozpoznać, w jakim obszarze pracuję z klientami lub sobą.”

“Nowa wiedza na pewno przyda mi się w pracy z pacjentami w gabinecie, ale czuję, że też jakieś historie we mnie zmiękły, przestały mieć tak wystające kanty.”

“Szkolenie pomogło mi uporządkować myślenie o żałobie oraz spojrzeć z szerszej, lepszej perspektywy na żałoby, których doświadczyłam w przeszłości – jeszcze lepiej poznałam siebie i zrozumiałam swoje minione zachowania; mam dla siebie więcej akceptacji i współczucia.”

“Na pewno wpłynie na jakość mojej pracy z osobami w żałobie. Sama też miałam możliwość przyjrzeć się swoim wartościom, poglądom i emocjom.”

„Myślę, że będę podchodziła z większym szacunkiem i wyrozumiałością do różnych sposobów przeżywania żałoby.”

 

ZAPISY i INFORMACJE: sprawyostateczne@gmail.com

Data

paź 04 2022
Expired!

Czas

18:30 - 21:00

Cena

1,120.00PLN

Lokalizacja

Platforma ZOOM

Organizator

Anja Franczak
Strona WWW
https://anjafranczak.com/