Kwiat

Praca z osobą w żałobie: Nowe Perspektywy – Szkolenie PRO

Cykl 6 spotkań

Szkolenie wprowadza w obszar współczesnego myślenia o żałobie. Pomimo ewolucji w ciągu ostatnich 50 lat, szeroko znane w Polsce są przede wszystkim modele oparte na etapach, które były wczesnymi podstawami teorii żałoby. W ramach szkolenia poznamy alternatywne, dynamiczne modele i przyjrzymy się znaczącej zmianie paradygmatu, która miała miejsce pod koniec lat 90., żeby poszerzyć perspektywę na proces żałoby. Zobaczymy, jaki wpływ mają różne teorie żałoby na społeczne i kulturowe oczekiwania normatywne, dotyczące „normalnej” i „patologicznej” żałoby, oraz na rozumienie celów terapeutycznych.

Główne obszary tematyczne:

+ Czynniki wpływające na indywidualny proces żałoby
+ Symptomy i wymiary żałoby
+ Metafory żałoby
+ Klasyczne i współczesne modele żałoby
+ Znaczenie wewnętrznej relacji i trwałej więzi w żałobie
+ Wsparcie w żałobie: czuła obecność i moc rytuałów

Dzięki szkoleniu:

** Dowiesz się – jakie istnieją współczesne modele i teorie żałoby
** Poszerzysz – swoją perspektywę na złożony proces żałoby i możliwości wsparcia
** Nabędziesz – umiejętności i techniki do wykorzystania w pracy z klientami / pacjentami
** Doświadczysz – w jaki sposób skorzystać ze wzbogacających nas aspektów żałoby

DLA KOGO:

Szkolenie skierowane jest do profesjonalistów pracujących z osobami w żałobie – do psychologów, terapeutów, studentów psychologii, pracowników hospicjów, pracowników domów pogrzebowych, pracowników socjalnych i innych osób, które mają styczność z osobami w żałobie.

Temat żałoby silnie rezonuje z naszymi własnymi doświadczeniami straty. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest otwartość na przyglądanie się własnym emocjom i chęć otwartej rozmowy. Szkolenie NIE jest zalecane dla osób, które same doświadczyły straty w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Szkolenie w małej grupie (max. 10 osób) ma charakter warsztatowy i angażuje uczestników do aktywnego udziału. Odbędzie się w formie 6 spotkań ONLINE na platformie Zoom. Udział jest możliwy tylko wtedy, gdy możesz uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.

TERMINY:

08.04.2021 (czwartek) godz. 18:30 – 20:30
15.04.2021 (czwartek godz. 18:30 – 20:30
22.04.2021 (czwartek) godz. 18:30 – 20:30
29.04.2021 (czwartek) godz. 18:30 – 20:30
06.05.2021 (czwartek) godz. 18:30 – 20:30
13.05.2021 (czwartek) godz. 18:30 – 20:30

CENA: 650 zł (obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat)

Prowadząca: Anja Franczak

Pierwsza w Polsce profesjonalna towarzyszka w żałobie, kulturoznawczyni. Szkoliła się w Niemczech, gdzie zawód towarzysza w żałobie istnieje od ponad 20 lat. W 2020 roku rozpoczęła dwuletnie szkolenie na doulę umierania. Wspiera osoby po stracie bliskiego poprzez konsultacje indywidualne, warsztaty i szkolenia.
Osobiste doświadczenie straty uświadomiło jej społeczny problem braku edukacji i wsparcia dla osób w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą. Na swoim blogu “Sprawy Ostateczne” pisze o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą.
Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. W ramach międzynarodowej inicjatywy “Death Cafe” organizuje spotkania, w trakcie których uczestnicy mogą porozmawiać o tematach związanych ze śmiercią. Intencją jest zwiększenie świadomości przemijalności, aby móc w pełni doceniać życie.

Więcej informacji: www.anjafranczak.com / www.sprawyostateczne.pl

ZAPISY i INFORMACJE: sprawyostateczne@gmail.com

Data

kwi 08 2021
Expired!

Czas

18:30 - 20:30

Cena

650.00PLN

Więcej informacji

DO WYDARZENIA

Lokalizacja

Platforma ZOOM

Organizator

Sprawy Ostateczne
Sprawy Ostateczne
Strona WWW
https://sprawyostateczne.pl/