Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

Chcesz porozmawiać o śmierci przy kolacji?

Być może jest to najdziwniejsze zaproszenie na kolację, które kiedykolwiek otrzymałaś/otrzymałeś.

Jedno jest pewne: czeka nas niezwykłe doświadczenie. Będziemy jedli pyszne dania przygotowane przez uczestników i będziemy włączali się do rozmowy o śmierci.

*

Rozmowa nie ma być makabryczna, lecz bardzo ludzka. Będziemy się zastanawiać nad tym czego pragniemy, zarówno w życiu, jak i wówczas, gdy dobiega ono kresu.

Dzieląc się myślami i uczuciami związanymi z tym tematem, nabierzemy gotowości, by zmierzyć się z własnymi lękami, pozbyć zahamowani, uzyskać głębsze zrozumienie i bliższy związek z kochanymi osobami.

*

Inspiracją jest książka „Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji” Michaela Hebba.

*

Kiedy: 16.08.2022 r.

17:30 zbieramy się, przygotowujemy stół,
18:00 – zaczynamy kolację

Gdzie: Poznań, wynajęta przestrzeń z wyposażoną kuchnią i stołem, który pomieści 14 osób (dokładny adres podamy osobom, które się zapiszą i wpłacą podaną kwotę).

Cena: 50 zł/os. (ponieważ jest to przestrzeń wynajmowana, wszyscy się na nią składamy)

Jeśli to zaproszenie Ciebie przyciąga, wyślij swoje zgłoszenie na:
rozmowyosmierciprzykolacji@gmail.com

Dostaniesz wtedy wszystkie informacje i numer konta, pod który należy wpłacić podaną kwotę.

*

Warunkiem udziału w kolacji jest przygotowanie i przyniesienie czegoś do jedzenia na wspólny stół.

*

Na kolację zapraszają Sylwia Wójcik i Tomasz Siuda z kolektywu IDŚ.

Sylwia Wójcik
Psycholożka, terapeutka Somatic Experiencing (metody pracy z traumą i z chronicznym stresem), praktyk SOMA Embodiment. Współzałożycielka i członkini Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing. Praktyczna Brainspotting, trenerka Emotion Aid. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci.
Była asystentką w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Przez kilka lat współpracowała z hospicjum domowym i z Akademią Walki z Rakiem.
Jest uczestniczką Kręgów Kobiet od wielu lat, sama też takie zwołuje i prowadzi. Na warsztatach uczy innych terapeutów jak autentycznie i w zgodzie z sobą, zaistnieć w świecie online i jak prowadzić sesje SE online.
Od wielu lat pracuje z ludźmi, którzy dojrzewają do zajęcia się tematem śmierci, a także z tymi, którzy zostali skonfrontowani z diagnozą zagrażającą życiu. Jest organizatorką I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Życie Śmierć. Cały czas uczy się jak mówić o śmierci, aby przywrócić ją do Życia.
www.sylwiawojcik.pl

Tomasz Siuda
Fotograf, arteterapeuta, podróżnik z silnymi objawami uzależnienia solarnego. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i arteterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych – w Iranie śladami polskich uchodźców, w Amazonii śladami Arkadego Fiedlera czy w Nowym Yorku w ramach projektu Puzzle. Członek zarządu fundacji Key for Tomorrow (dawniejsza Fundacja Fiedlerów). Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników Kontynenty. Stworzył i prowadził przez szereg lat pracownię fotograficzną (z elementami fototerapii) w Domu Dziecka w Kórniku. Wiedziony silnym głosem intuicji od pewnego czasu szuka opcji i przygotowuję się do pracy jako arteterapeuta z użyciem technik foto-terapeutycznych z pacjentami terminalnie chorymi.
www.tomaszsiuda.com

Zdjęcie: Tomasz Siuda

Data

sie 16 2022
Expired!

Czas

17:30 - 22:00

Więcej informacji

Do wydarzenia

Lokalizacja

Poznań

Organizator

Sylwia Wójcik
Strona WWW
https://www.facebook.com/sylwiawojcikczasnazmiany/