Anea Filipek

Pieśni o śmierci * Pieśni o życiu

Zapraszamy na spotkanie honorujące życie i śmierć poprzez pieśni.

Wiruję wiruję rozwijam
Maleję maleję przemijam

Życie na ziemi ma naturę cykliczną. Nieustannie się rodzi, umiera i odradza. Zmienia się jak wdech i wydech, a każdej zmianie towarzyszą śmierć i narodziny. Dlatego śpiewając o życiu nie sposób nie śpiewać też o przemijaniu.

Otwieramy więc przestrzeń na PIEŚNI O ŻYCIU i PIEŚNI O ŚMIERCI.

Dlaczego warto śpiewać o śmierci?
Bo, że o życiu warto, to wiadomo.

Aby się z nią oswajać, przywracać jej miejsce w naszym życiu i doświadczenie bycia w tym razem, bo dotyczy nas wszystkich i bardzo nas łączy.

Aby uszanować tych, którzy odeszli lub to, co się w naszym życiu skończyło, by dać początek nowej spirali życia.

A Ty? Jak czujesz? Dlaczego warto?

Zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi na pytania, co jest ważne w tej sprawie.

My nie znamy jedynych słusznych odpowiedzi. Wiemy na pewno, że w czasach, w jakich jesteśmy szczególnie warto być we wspólnotach, spotykać się, rozmawiać i śpiewać razem. Zwłaszcza w trudnym czasie, kiedy blisko nas życie i śmierć tak gwałtownie spotykają się poprzez wojnę.

To spotkanie będzie miało formę kręgu z pieśniami. Oprócz śpiewu zrobimy przestrzeń na esencjonalne podzielenie się tym, co dla nas teraz ważne, co się rodzi lub przemija w naszym życiu, a także życzeniami dla światła i dla ciemności w nas.

Spotkanie nie ma możliwości pełnić funkcji terapii lub grupy wsparcia.
Udział nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Kiedy?

Zapraszamy w czwartek, 12 maja 2022 roku, w godzinach 18:00-21:00 do klimatycznego domku na Osiedlu Jazdów

Jak będzie wyglądać spotkanie?

Podczas spotkania będziemy pracować z oddechem, wydobywaniem dźwięków, ale też będziemy rozmawiać, śpiewać i przechodzić z tematu życia i śmierci, światła i ciemności, w melodiach, naszych dźwiękach.

Dokładne miejsce:

podamy w odpowiedzi na zgłoszenia, które prosimy wysyłać za pomocą formularza: https://forms.gle/hG9hZv7AXJBnytHMA

Inwestycja:

kwota minimalna to 99 zł, w tym pokrycie kosztów wynajęcia domku, poczęstunku, ale też dojazdu i organizacji kobiet trzymających krąg.

Zgłoszenie:

Liczba miejsc jest ograniczona, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie: https://forms.gle/hG9hZv7AXJBnytHMA
Potwierdzeniem udziału w zajęciach jest wpłata zaliczki, a wszelkie szczegóły dotyczące szczegółów płatności będą w mailach zwrotnych w odpowiedzi na zgłoszenia, które dotrą do wszystkich zgłaszających się w ciągu 2 dni od zgłoszenia.

Spotkanie trzymają Anea Filipek oraz Kasia Paterek

Kasia Paterek – trenerka, zajmuję się wsparciem psychologicznym, aktywistka, pracowniczka socjalna, śpiewaczka. Pracuje m.in. z wykorzystaniem TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach)
“Śpiewam odkąd pamiętam, szczególnie lubię śpiewać w grupach. Od lat prowadzę warsztaty rozwojowe dla grup. Bardzo lubię towarzyszyć ludziom w odkrywaniu ich zasobów, wspierać w poznawaniu siebie i swoich mocnych stron. Cieszę się szczególnie tymi momentami, kiedy ludzie przestają wstydzić się swojego śpiewu wśród innych.”

Anea Filipek
“Ponad 12 lat temu poznałam uzdrawiającą moc śpiewania w kręgu. Od tamtej pory śpiewam i tworzę pieśni zainspirowane neolityczną kulturą Bogini opartą na wzorcu afirmacji życia i akceptacji śmierci. O ciele, cyklu, ciemności, życiu, śmierci i przemijaniu. Pracuję jako koordynatorka badań klinicznych. Towarzyszę na ostatnim etapie życia i wspieram w procesie żałoby. Przychodzą do mnie pieśni, dla tych którzy odchodzą i pieśni pogrzebowe.”

Data

maj 12 2022
Expired!

Czas

18:00 - 21:00

Cena

99.00PLN

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warszawa - Osiedle Jazdów

Organizator

Anea Filipek
Strona WWW
https://www.towarzyszeniewodchodzeniu.pl/