Grafika przedstawia motyla rozpostartego na dłoni.

W końcu o końcu: Opieka paliatywna i hospicyjna w Polsce ONLINE

Raz w miesiącu Anja Franczak i Maria Puchalska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu IDŚ, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. Dwudziestego ósmego lutego porozmawiamy o tym, jak w Polsce wygląda opieka paliatywna i hospicyjna.

 

Opieka paliatywna i hospicyjna w Polsce

By wprowadzić człowieka w świat, potrzebna jest cała wioska, by odprowadzić go z tego świata – również.

Podczas spotkania porozmawiamy o opiece paliatywnej oraz hospicyjnej. Przyjrzymy się bliżej ich filozofii i zastanowimy, kto może z nich skorzystać. Opowiemy czym jest zespół terapeutyczny i dlaczego to takie ważne, aby jednym pacjentem zajmowała się cała wioska.

Na koniec podzielimy się wskazówkami, kiedy i w jaki sposób zorganizować wsparcie dla naszych nieuleczalnie chorych bliskich, niezależnie od rozpoznania, jakie zostało im postawione. Rozwiejemy wątpliwości, czym różnią się hospicjum domowe, hospicjum stacjonarne, zakład opiekuńczo-lecznicy oraz dom pomocy społecznej. Mamy nadzieję, że dzięki tej rozmowie uzyskacie wsparcie, jakiego potrzebujecie.

Zaproszenie na spotkanie przyjęły dwie lekarki będące członkiniami naszego kolektywu: Anna Łotowska – Ćwiklewska oraz Agata Malenda. 

Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Każde spotkanie “W końcu o końcu” trwa 2 godziny. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania rozmowy Anji i/lub Marii z ekspertami/ekspertkami z Kolektywu IDŚ. Ta część jest nagrywana i udostępniona do późniejszego oglądania na naszej stronie. W drugiej połowie spotkania zapraszamy Was do zabrania głosu, do zadawania pytań i włączanie się w dialog. Żeby zapewnić bezpieczną atmosferę i chronić Waszą prywatność, ta część nie jest nagrywana.

 

Anna Łotowska-Ćwiklewska

Jestem specjalistką z anestezjologii i intensywnej terapii, ale moje zainteresowania zawodowe skupiają się szczególnie na temacie leczenia bólu i medycyny paliatywnej. Od kilku lat pracuje w Hospicjum Domowym Fundacji Proroka Eliasza, które jest pierwszym w Polsce hospicjum działającym na terenach wiejskich – w naszym wypadku terenach wiejskich Podlasia. Działam aktywnie w sieci na rzecz pacjentów z bólem przewlekłym i chorobami zagrażającymi życiu – bardzo chciałabym dołożyć swoją cegiełkę do zmniejszenia tabu dotyczącego tych dwóch rzeczywistości.

niemusibolec.com
facebook.com/niemusibolec
instagram.com/niemusibolec

 

Agata Malenda

Z zawodu specjalistka chorób wewnętrznych oraz hematologii, z pasji lekarka hospicyjna. Inicjatorka cyklu konferencji: Empatia a umieranie i śmierć. Dobre praktyki w relacji lekarz-pacjent-rodzina, współorganizowanej z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie.

Śmierć od zawsze wydawała mi się naturalną składową naszego życia, jednakże wiem, że wielu ludzi odczuwa ją zupełnie inaczej. Moim celem jest pomoc osobom w stanie terminalnym w oswajaniu tego momentu oraz zachowanie jak najlepszej jakości życia do jego ostatnich chwil.

doktormalenda.pl

 

WYBIERZ CENĘ
Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna.
Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

Spotkania W KOŃCU O KOŃCU odbywają się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Data

lut 28 2024
Expired!

Czas

20:00 - 22:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM