Zdjęcie przedstawia połowę twarzy młodej kobiety z zamkniętymi oczami.

Oczy szeroko zamknięte. Grupa analizy snów.

Śni mi się, że moje żyły w rękach nabrzmiewają, pękają, i z nich wyrastają lilie. Jedną urywam, ale nie jestem pewna, czy to dobry pomysł. Szukam wujka lekarza, żeby mi powiedział, jak się pozbyć tych kwiatów.

Śni mi się ciocia, która umarła miesiąc temu. Jest duchem. Ma pretensje, że nie byłam na jej pogrzebie. Mówi trochę ze śmiechem: na jaką znowu wycieczkę ty pojechałaś?

Zawsze, gdy śni mi się babcia zakonnica, w ciągu tygodnia ktoś umiera.

Nie każdy sen jest o śmierci. Ale jeśli sny są o tym, o czym na jawie nie chcemy wiedzieć, to śmierć jest na pewno jedną z tych rzeczy, i dlatego w snach pojawia się często. Lęk, strata, luka, tęsknota. To wszystko, co jest tak nieznośne w życiu, wyrzuca nam sen. Może jest to zaproszenie, żeby czemuś przyjrzeć się bliżej na jawie? A może zakamuflowana odpowiedź na niezadane pytanie?

Zapraszamy na spotkanie grupy analizy snów Oczy szeroko zamknięte.

W czasie spotkania każda osoba spróbuje lepiej zrozumieć swój sen. Opieramy się na psychodynamicznym podejściu do analizy snów. Nie ma to nic wspólnego z egipskimi sennikami, nie sięgamy też do archetypów i symboli. Przyglądamy się temu, co nasze sny budzą w nas samych: jakie skojarzenia, znaczenia, wspomnienia wypływają na wierzch. Podczas spotkania nie trzeba dzielić się snami z innymi, aby skorzystać w pełni. Na spotkania zapraszamy także osoby, które “nie mają snów”.

WAŻNE! Spotkanie nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu.

Spotkanie odbędzie się w ramach “Szkoły umierania”, czyli cyklu regularnych spotkań i warsztatów dedykowanych umieraniu, śmierci i żałobie, prowadzonych wspólnie przez Teatr Komuna Warszawa i Instytut Dobrej Śmierci.

KIEDY: 15 lutego 2024 | 18:00-20:00
GDZIE: Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31

WYBIERZ CENĘ

Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna.
Bilety możesz kupić w naszym sklepie. Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

Zależy nam na tym, żeby nikt nie został wykluczony z powodów finansowych. Jeśli bardzo chcesz uczestniczyć, ale naprawdę masz trudną sytuację finansową, proszę napisz do nas i znajdziemy dobre rozwiązanie.

PROWADZENIE

Ania Charko

Psycholożka i psychoterapeutka (pracuje w nurcie integracyjnym, z dużym udziałem terapii ACT i egzystencjalnej).  Interesuje ją to, jak dbać o zdrowie psychiczne w chorobie ciała oraz jak praca z psychiką wspiera proces leczenia medycznego w chorobach chronicznych i psychosomatycznych czy “chorobach ze stresu”. Założyła Fundację Ludzie i Medycyna. Tworzyła lub współtworzy projekty Fundacji: karty konwersacyjne “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”, bazę pocztówek “Kartki na złe okoliczności”, aplikację „Pacjenci Pacjentom”, program samopomocowy „Zdrowa psychika w chorobie”. Prowadzi podcast “Jak chorować i nie zwariować” dla serwisu hellozdrowie.pl. Sama jest pacjentką: żyje z genetyczną chorobą nerek.

www.annacharko.pl

Data

lut 15 2024
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Komuna Warszawa
ul. E.Plater 31, 00-688 Warszawa
Strona WWW
https://komuna.warszawa.pl/