Grafika przedstawia trzy filiżanki kawy trzymane w dłoniach widziane z góry.

O Death Cafe przy kawie ONLINE

O Death Cafe przy kawie – wszystko, co musisz wiedzieć, by poprowadzić Death Cafe.

Jeśli chcesz porozmawiać o śmierci, idziesz na spotkanie Death Cafe. Co jednak, gdy chcesz porozmawiać o… samej Death Cafe, bo zamierzasz zorganizować ją w swojej miejscowości?

W pierwszej kolejności zasięgasz wiedzy na oficjalnej stronie deathcafe.com. Tam znajdziesz informacje m.in. o historii inicjatywy; przyświecających jej wartościach; zasadach przygotowania i prowadzenia spotkań; sposobach postępowania w sytuacjach wyjątkowych.
Czasem jednak tekst ze strony nie wystarczy i pojawiają się pytania, które najlepiej byłoby zadać komuś, kto już Death Cafe prowadził(a): co, jeśli na spotkanie trafi ktoś w świeżej żałobie? Czy mogą brać w nim udział dzieci? Co, jeśli rozmowa się „nie klei”? Do jakiego stopnia osoby prowadzące mogą ingerować w to, co dzieje się przy stolikach?

Takich pytań jest zwykle znacznie więcej. Dlatego w porozumieniu z międzynarodową inicjatywą Death Cafe postanowiliśmy spotkać się przy kawie, żeby rozmawiać – tym razem nie o śmierci, a o Death Cafe właśnie. Podzielimy się tym, co same i sami już wiemy zarówno o kwestiach merytorycznych jak praktycznych dotyczących organizacji i prowadzenia spotkań. Chętnie też odpowiemy na Wasze pytania, bo każde z nas było kiedyś w tym miejscu.

Jeśli:

– planujesz organizację Death Cafe w swojej miejscowości i szukasz w związku z tym praktycznych rad i podpowiedzi;
– chcesz prowadzić spotkania o śmierci, ale nie masz pewności czy Death Cafe jest formułą, której poszukujesz;
– zamierzasz udać się na spotkanie DC jako uczestnik/uczestniczka, ale wcześniej wolisz posłuchać z dystansu o tym, na czym polegają i co się na nich dzieje

weź udział w spotkaniu online 24.01 o godz. 19:00.

Przez pierwszą godzinę osoby z Kolektywu IDŚ rozmawiają między sobą. Ta część jest nagrywana i udostępniona do późniejszego oglądania na naszej stronie www. W drugiej połowie spotkania zapraszamy Was do zabrania głosu, do zadawania pytań i włączanie się w dyskusję. Żeby zapewnić bezpieczną atmosferę i chronić Waszą prywatność, ta część nie jest nagrywana.

 

WYBIERZ CENĘ
Udział w tym spotkaniu tak jak w każdym spotkaniu Death Cafe jest bezpłatny, więc możesz wybrać cenę 0 zł.
Jeśli chcesz wspierać działalność Instytutu Dobrej Śmierci, możesz dobrowolnie wybrać inną cenę.

Spotkania odbywa się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

 

Prowadząca:

Monika Stasiak

Przygotowuję i prowadzę świeckie rytuały przejścia oraz ceremonie humanistyczne związane z cyklem życia ludzkiego. Towarzyszę osobom, z którymi pracuję, w ważnych dla nich momentach: przy powitaniu dzieci w rodzinie, wkraczaniu w dorosłość, przyjmowaniu na siebie nowych ról i pożegnaniu bliskich osób.

Szukam sposobów tworzenia wspólnot i form, w jakich może się realizować świecka duchowość. Z wykształcenia jestem antropolożką kultury. W swojej pracy czerpię m.in. z teorii obrzędów przejścia Arnolda van Gennepa. Ukończyłam prowadzone przez Instytut Dobrej Śmierci szkolenie Creating a Personal Farewell.

W oparciu o doświadczenia z Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, prowadzę także warsztaty, łączące tradycyjne techniki twórcze z obrzędowością.

naprogu.pl
facebook.com/NaProgu

A także inni członkowie oraz członkinie Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.

Data

sty 24 2024
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY