Grafika przedstawia splecione ze sobą dłonie.

MedCafe OLSZTYN

Instytut Dobrej Śmierci oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zapraszają do MEDCAFE „Kres życia” – przestrzeni dialogu o śmierci z Edytą Skolmowską.

Data: 28 lutego (środa) 2024, godz. 16.30-18.30
Miejsce: MOK w Olsztynie, Kamienica Naujacka,
ul. Dąbrowszczaków 3, sala nr 303.

O wydarzeniu:

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? W MEDCAFE „Kres życia” możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

MEDCAFE „Kres życia” to spotkanie dla wszystkich medyków, którzy chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą zarówno w kontekście życia osobistego, jak i zawodowego. Zwłaszcza, że w toku edukacji do zawodu medycznego temat ten jest pomijany lub traktowany zbyt powierzchownie i z pewnym dystansem, pomimo że jest to temat bardzo obecny w naszej codziennej pracy. To spotkanie dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszam Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie MEDCAFE „Kres życia” to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. MEDCAFE „Kres życia” jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że MEDCAFE „Kres życia” nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w MEDCAFE „Kres życia” nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie inspirowane jest ogólnoświatową inicjatywą Death Cafe.

Z uwagi na ograniczoną przestrzeń obowiązują zgłoszenia.
Zapisy: edytaskolmowska@op.pl lub pod numerem: 513 042 585

WSTĘP WOLNY

Prowadząca:

EDYTA SKOLMOWSKA
Z zawodu jestem pielęgniarką – specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego i opieki długoterminowej, ponadto wykładowcą na kierunku pielęgniarskim, wolontariuszką i fundraiserką. Prowadzę zakład opiekuńczo-leczniczy dla pacjentów w bardzo ciężkim stanie, w tym pacjentów u schyłku życia. Dodatkowo uczę się na studiach podyplomowych w zakresie Life Coachingu. Jestem również praktykiem Soul Body Fusion® i Theta Healing® Basic DNA.

Od wielu lat przedmiotem moich zainteresowań jest problematyka śmierci, procesu umierania, towarzyszenia osobom umierającym i osobom w żałobie zarówno w kontekście osób w stanie terminalnym i ich bliskich, jak i postrzegania tego tematu przez personel medyczny. Biorę aktywny udział w tworzeniu przestrzeni, w której śmierć nie jest tematem tabu. Moim celem jest działanie na rzecz zmiany świadomości ludzi i oswajanie ich z naturalnym procesem umierania i śmiercią. A także aktywność na rzecz środowiska medycznego, aby „odmedycznić” śmierć i „uczłowieczyć” medyków.

Data

lut 28 2024
Expired!

Czas

16:30 - 18:30

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn
Kategoria

Organizator

Edyta Skolmowska