Krąg żałoby dla kobiet, które doświadczyły poronienia

Zapraszamy Cię na spotkanie kobiet, które straciły ciążę. Jeśli doświadczyłaś poronienia, czujesz się samotna i niezrozumiana po stracie nienarodzonego dziecka, to jest miejsce dla Ciebie. Będziesz mogła w bezpiecznym otoczeniu kobiet, które przeżyły podobne doświadczenia podzielić się swoimi emocjami i opowiedzieć historię Twoją i dziecka, które straciłaś.

Do kręgu zapraszamy kobiety, które straciły ciążę w dowolnym jej tygodniu. Jeśli to wydarzyło się w pierwszym trymestrze, nadal masz prawo przeżywać żałobę po stracie nienarodzonego dziecka. Zapraszamy Cię również, jeśli to była strata po zapłodnieniu in vitro. Zapraszamy Cię do pożegnania w kręgu dziecka, które się nie narodziło, a które w sobie nosiłaś.

Poronienie jest tematem tabu w społeczeństwie, bardzo wiele kobiet utraciło ciążę, ale niewiele z nich o tym mówi. Bliskie osoby często bagatelizują utratę ciąży mówiąc, że przesadzamy, że przecież nic się nie stało, bo dziecka nawet nie było czy że można spróbować jeszcze raz. Służba zdrowia często traktuje kobiety, które tracą ciążę w bardzo zimny i medyczny sposób. Kobiety, które utraciły ciążę zazwyczaj nie mają miejsca na przeżycie emocji z tym związanych.

Jeśli masz podobną historię, zapraszamy Cię do kręgu żałoby. To jest miejsce, gdzie Twoje przeżycia i emocje będą uznane – smutek i tęsknota za utraconym dzieckiem, poczucie winy, złość na służbę zdrowia, lęk. Przyjdź, opowiedz o tym w kręgu kobiet, które doświadczyły tego, co Ty. Uhonoruj swój ból i smutek we wspólnocie osób, które mają podobne przeżycia.

Kiedy inne osoby widzą naszą indywidualną historię i przeżywają ją z nami, możliwa jest transformacja doświadczenia żałoby i poczucie ukojenia dzięki akceptacji innych.

 

KIEDY: sobota 1 kwietnia od 16:00 do 18:00
GDZIE: Dobrze, że jesteś – gabinet psychoterapii, al. Jerozolimskie 133/71, 02-305 Warszawa

CENA: 30 zł – 100zł.
Cena za udział w kręgu jest elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

ZAPISYY: email aneta.wlodarczyk.gestalt@gmail.com lub telefonicznie 732185562

 

PROWADZĄCA: Aneta Włodarczyk

Certyfikowana psychoterapeutka Gestalt, biolożka. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą. Towarzyszy w dotykaniu tematu żałoby, śmierci, straty i choroby. Pracuje w obszarach okołoporodowych, z kobietami, które straciły ciążę lub które są w trakcie leczenia niepłodności lub in vitro, z młodymi mamami i kobietami będącymi w trudnych związkach partnerskich. Specjalistka od związków międzyludzkich, spraw kobiecych, ciałopozytywności i seksualności. Terapeutka LGBTQ+ friendly, od kilku lat prowadząca spotkania dla kobiet. Prywatnie mama, partnerka i opiekunka psiego seniora.

Więcej informacji: www.anetawlodarczyk.pl

Data

kwi 01 2023
Expired!

Czas

16:00 - 18:00

Lokalizacja

Dobrze, że jesteś - gabinet psychoterapii
al. Jerozolimskie 133/71, 02-305 Warszawa

Organizator

Aneta Włodarczyk
Strona WWW
https://www.anetawlodarczyk.pl