Grafika przedstawia trzymające się dłonie na tle z liści.

Otwarty krąg żałoby ONLINE

Zapraszamy na krąg żałoby otwarty na różnego rodzaju straty.

Krąg ten jest reakcją na zgłaszaną przez Was potrzebę uruchomienia dodatkowej przestrzeni dla osób, które potrzebują podzielić się swoim doświadczeniem utraty bliskich Wam osób. W życzliwej atmosferze wsparcia i otwartości wśród osób, które również doświadczyły straty, możliwe jest odczucie wspólnoty i połączenie z innymi uczestniczkami i uczestnikami kręgu.

Krąg prowadzi Łucja Lange, naukowczyni zajmująca się śmiercią i żałobą, fototerapeutka osób w żałobie.

Cena za udział w kręgu jest elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

 

CZYM SĄ KRĘGI ŻAŁOBY?

Kiedy doświadczamy trudnego czasu bólu i żałoby, otaczający nas świat często zachęca nas do oddalania się od naszych uczuć. Radzi nam, że trzeba skupić się na myśleniu pozytywnym, na działaniu i przyjemnościach i dążyć do dobrego samopoczucia. Może nawet zmusza nas, żeby “wziąć się w garść” i “pójść do przodu”.

Czasami brakuje czasu i przestrzeni, w której możemy zbliżyć się do ciemniejszych elementów ludzkiej kondycji – do bólu, rozpaczy i smutku, które tyle osób nosi w sobie, często od wielu lat. Odczuwamy głęboką potrzebę zwracania się do tych niezadbanych części, żeby nasz wewnętrzny żal mógł znaleźć głos i wyraz.

Kiedy zbieramy się jako wspólnota, żeby zobaczyć i honorować nawzajem nasz ból i smutek, tworzymy przestrzeń autentyczności i akceptacji. Wspólnota ma uzdrawiającą moc i jest potrzebna, żeby transformować żałobę. Kiedy nasze indywidualne doświadczenie jest widziane i współdzielone przez wspólnotę, może pojawić się wyjątkowy rodzaj siły.

W kręgach żałoby (grief circles) otwieramy przestrzeń, żeby uznać nasz ból, który nosimy indywidualnie i jako kolektyw. Spotkamy się w wirtualnym kręgu, żeby obdarować się nawzajem naszymi najcenniejszymi prezentami: Obecnością i uwagą. Szacunkiem i świadectwem.

Data

kwi 29 2024
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM

Organizator

Łucja Lange
Strona WWW
https://www.langelucja.pl/