Grafika przedstawia dorosłego mężczyznę oraz kilkuletnie dziecko ma moście.

Krąg wspomnień po tacie ONLINE

Chociaż nikt z nas nie będzie żył wiecznie, historie mogą – krąg wspomnień po tacie

Kiedy – 23 czerwca 19.00 – 21.00
Gdzie – online, zoom

23 czerwca – Dzień Taty – może być trudnym dniem, szczególnie dla tych, którzy nie mają taty.

Z tego też powodu organizujemy kręg wspomnień – bezpieczną i wspierającą przestrzeń, w której wybrzmieją historie i wspomnienia związany z tatami. Bo mimo tego, że wielu fizycznie swoich tatów już nie ma, to my ciągle możemy pielęgnować z nimi więź i szukać sposobów by ona trwała. Krąg wspomnień jest jednym z nich.

Podczas kręgu zaprosimy Cię do opowiedzenia historii o Twoim tacie oraz do wysłuchania historii o tatach innych uczestników. Następnie przyjrzawszy się temu, co wnieśli do naszego życia, zastanowimy się wspólnie, bez oceniania i dawania rad, co jeszcze możemy zrobić by pielęgnować z nimi więź, nie tylko w Dniu Taty.

***************************

Twoja historia może dotyczyć wszystkiego, co związane jest z Tobą i Twoim tatą. Nie musi być spójna, nie musi mieć początku ani końca – bo nie ma przecież dobrego ani złego sposobu na opowiadania historii. Nie musisz jej nawet przygotować wcześniej, ani wybierać tylko jednej historii, a podzielić się raczej opowieścią złożoną z wielu. Może zechcesz w niej uwzględnić to jaki był, co lubił robić, albo jak Wasza relacja zmieniała się z biegiem lat? Możesz też przynieść i wpleść w Twoją opowieść historię o przedmiocie, który należał kiedyś
do niego, a teraz jest używany przez Ciebie. Może to być cokolwiek – jego zegarek, książka, okulary, a może coś mniej oczywistego…?
A może zechcesz opowiedzieć o Waszych wspólnych chwilach – co najczęściej robiliście razem, co Ci najbardziej zapadło w pamięć, kiedy Cię rozśmieszał, a kiedy wkurzał niemiłosiernie? Może to być historia o obecności i jej braku. Szczęściu i bólu. Tęsknocie i akceptacji tego jak jest.

***************************

Krąg wspomnień jest wydarzeniem zamkniętym. Liczba uczestników jest ograniczona do 10 osób, aby zapewnić intymną atmosferę i możliwość głębokiego dzielenia się swoimi historiami i wspomnieniami.

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby pełnoletnie, u których minęło przynajmniej 6 miesięcy od śmierci taty. Prosimy pamiętać, że ten krąg wspomnień nie zastępuje terapii ani innej pomocy specjalistów, ale może stanowić uzupełnienie procesu wsparcia.

Cena za udział w kręgu jest dobrowolna i elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

PROWADZĄCA:

Katarzyna Borowczak

Jestem psycholożką, pedagożką specjalną i edukatorką ds. żałoby oraz dobrostanu psychicznego.

W 2021, w wyniku osobistej straty i refleksji nad tym jak chciałabym by wyglądała czuła i wspierająca rozmowa o śmierci, umieraniu i żałobie rozpoczęłam Projekt Rozmowa. Zapraszam do niego osoby z różnych krajów oraz kręgów kulturowych i religijnych by porozmawiać o tym jak w ich społeczności podchodzi się do śmierci, umierania i żałoby oraz by dowiedzieć się co czuli, jak byli wspierani i w jaki sposób ich doświadczenie ich ukształtowało.

W 2023 roku odbyłam 6-miesięczną podróż po Ameryce Centralnej i Południowej, podczas której rozmawiałam z napotkanymi osobami o ich doświadczeniach – o śmierci bliskich im osób, wsparciu społeczności lokalnej, zwyczajach pogrzebowych i religijnych oraz ich własnej śmiertelności.

Teraz w mojej pracy, poprzez szkolenia i warsztaty pomagam firmom i fundacjom w ukształtowaniu wspierającej, pełnej zrozumienia i empatii postawy wobec pracowników przechodzących przez trudne chwile żałoby lub choroby swoich bliskich. Wiem, że pracodawca i otoczenie zawodowe może mieć ogromny wpływ na samopoczucie i wydajność pracownika w żałobie, dlatego też poprzez moją pracę zachęcam do przyjrzenia się temu jak firmy mogą wprowadzić temat wsparcia w żałobie do swojej oferty wellbeingowej.

www.katarzynaborowczak.com
www.project-conversation.com
www.instagram.com/katarzyna_borowczak

Data

cze 23 2024

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM
ZAPISY