Grafika przedstawia dłoń a w niej małe lampki.

Krąg wspomnień po mamach ONLINE

Chociaż nikt z nas nie będzie żył wiecznie, historie mogą – krąg wspomnień po mamach

Kiedy – 26 maja 19.00 – 21.00
Gdzie – online, zoom

26 maja – dzień Mamy – może być trudnym dniem, szczególnie dla tych, których mamy umarły. Słowa Jamie Anderson o tym, że żałoba to po prostu miłość, bez miejsca, do którego mogłaby się udać, mogą szczególnie rezonować z wieloma w tym dniu.

Z tego też powodu organizujemy kręg wspomnień po mamach – bezpieczną i wspierającą przestrzeń, w której wybrzmieją historie i wspomnienia.

Podczas kręgu zaprosimy Cię do opowiedzenia historii o Twojej mamie oraz do wysłuchania historii o mamach innych uczestników. Następnie, przyjrzywszy się tym co wniosły do naszego życia, zastanowimy się wspólnie jak możemy pielęgnować więź z nimi w naszym
życiu.

***************************

Twoja historia może dotyczyć wszystkiego, co związane jest z Twoją mamą i Tobą. Może zechcesz opowiedzieć o przedmiocie należącym kiedyś do Twojej mamy, który teraz zajmuje szczególne miejsce w twoim sercu? Może to być cokolwiek. Jej biżuteria, sweter, a nawet skrawek papieru, na którym widnieje jej odręczne pismo. A może będziesz chciał/a pokazać Wasze ulubione zdjęcie, na którym jesteście razem i opowiedzieć w jakich okolicznościach zostało one zrobione? Co pamiętasz z tego dnia? Co robiliście/robiłyście zaraz po jego zrobieniu? Jakie smaki, kolory i dźwięki Wam wtedy towarzyszyły? Dlaczego wybrałeś/aś akurat to zdjęcie? A może podzielisz się momentem, w którym mama dała Ci cenną lekcję życia? Może wtedy nie wydała się ona tak znacząca, ale lata później pomogła Ci przejść przez trudne chwile?

***************************

Krąg wspomnień jest wydarzeniem zamkniętym. Liczba uczestników jest ograniczona do 10 osób, aby zapewnić intymną atmosferę i możliwość głębokiego dzielenia się swoimi historiami i wspomnieniami. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby pełnoletnie, u których minęło przynajmniej 6 miesięcy od śmierci mamy. Prosimy pamiętać, że nasz krąg wspomnień nie zastępuje terapii ani innej pomocy specjalistów, ale może stanowić uzupełnienie procesu wsparcia.

Cena za udział w kręgu jest dobrowolna i elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!

PROWADZĄCA:

Katarzyna Borowczak

Jestem psycholożką, pedagożką specjalną i edukatorką ds. żałoby oraz dobrostanu psychicznego.

W 2021, w wyniku osobistej straty i refleksji nad tym jak chciałabym by wyglądała czuła i wspierająca rozmowa o śmierci, umieraniu i żałobie rozpoczęłam Projekt Rozmowa. Zapraszam do niego osoby z różnych krajów oraz kręgów kulturowych i religijnych by porozmawiać o tym jak w ich społeczności podchodzi się do śmierci, umierania i żałoby oraz by dowiedzieć się co czuli, jak byli wspierani i w jaki sposób ich doświadczenie ich ukształtowało.

W 2023 roku odbyłam 6-miesiączną podróż po Ameryce Centralnej i Południowej, podczas której rozmawiałam z napotkanymi osobami o ich doświadczeniach – o śmierci bliskich im osób, wsparciu społeczności lokalnej, zwyczajach pogrzebowych i religijnych oraz ich własnej śmiertelności.

Teraz w mojej pracy, poprzez szkolenia i warsztaty pomagam firmom i fundacjom w ukształtowaniu wspierającej, pełnej zrozumienia i empatii postawy wobec pracowników przechodzących przez trudne chwile żałoby lub choroby swoich bliskich. Wiem, że pracodawca i otoczenie zawodowe może mieć ogromny wpływ na samopoczucie i wydajność pracownika w żałobie, dlatego też poprzez moją pracę zachęcam do przyjrzenia się temu jak firmy mogą wprowadzić temat wsparcia w żałobie do swojej oferty wellbeingowej.

www.katarzynaborowczak.com
www.project-conversation.com
www.instagram.com/katarzyna_borowczak

Data

maj 26 2024

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM
ZAPISY