Death Game Night WARSZAWA
Czy wierzysz, że można komunikować się ze zmarłymi?
Gdyby został stworzony lek zapewniający nieśmiertelność, zażyłbyś / zażyłabyś go?
Jaka piosenka zagra na Twoim pogrzebie?
Death Game Night to okazja, by ze znajomymi i nieznajomymi porozmawiać o śmierci z przymrużeniem oka. Z pomocą przyjdą nam karty konwersacyjne The Death Deck i Morbid Curiosity.
Karty przygotowane są w języku angielskim, ale spotkanie odbędzie się w języku polskim. Jeśli będzie taka potrzeba, pomożemy z tłumaczeniem kart 🙂
Dołącz do nas w Klubojadalni Młodsza Siostra przy ul. Dobrej 14/16, w środę 10 lutego o godzinie 19:00 i przeżyj niezwykłą przygodę rozmawiając o tematach ostatecznych z innymi śmiertelnikami.
Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz samodzielnie cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna. Swoim udziałem wspierasz działania Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!
Prowadzące:
Izabela Jachnicka
Projektantka i celebrantka pogrzebów humanistycznych / Orientalistka i podróżniczka
Przygotowuję i prowadzę pogrzeby w nurcie „slow farewell” – spokojne, rodzinne ceremonie nastawione na przeżycie pożegnania z ukochaną osobą w bezpiecznej, empatycznej atmosferze. Pracuję w oparciu o współczesną wiedzę nt. modeli i procesów żałoby. Wykorzystuję rytuały ułatwiające wspólne wyrażanie emocji i wzmacniające poczucie wspólnoty.
W wolnych chwilach tworzę podnoszące na duchu, czułe kartki kondolencyjne. Jestem także autorką gry konwersacyjnej na temat śmierci. Ponadto, od dwudziestu lat naukowo, zawodowo i życiowo jestem związana z Dalekim Wschodem. Echa tej relacji odnajdziecie w mojej pracy.
Moim marzeniem jest stworzenie w Warszawie bezpiecznej i empatycznej przestrzeni, w której rozmowy o sprawach ostatecznych, miłości, smutku i tęsknocie za bliskimi będą czymś naturalnym.
pogrzeb-humanistyczny.com
izabelajachnicka.pl
instagram.com/ogrodpozegnan
threads.net/@ogrodpozegnan
Maria Puchalska
Edukatorka / Członkini zarządu Fundacji Instytut Dobrej Śmierci
Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki teatru. Tworzyła, koordynowała i promowała projekty kulturalne. Była producentką festiwalu Nowe Epifanie, koordynatorką projektu Polska Światłoczuła oraz kuratorką wystawy w Domu Spotkań z Historią „Polskie Bieguny. Himalaje ’74 i Antarktyda ’77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego”, organizowała wydarzenia towarzyszące wystawom w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
Z Instytutem Dobrej Śmierci związała się na jesieni 2021r. Ukończyła kurs towarzyszenia osobom w żałobie, towarzyszenia osobom umierającym oraz tworzenia osobistych ceremonii pogrzebowych w duchu humanistycznym. Towarzyszyła swoim rodzicom na drodze umierania i prowadziła ceremonię pożegnania swojej mamy.