Death Cafe Wrocław

Death Cafe

Zapraszamy do Death Cafe – przestrzeni dialogu o śmierci z Anją Franczak. Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom i organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe oraz programu towarzyszącego wystawie „Wyobraźnia funeralna” prezentowanej w galerii Dizajn BWA Wrocław.

▪ 5 lutego, godz. 15:00
▪ zapisy do 3 lutego: https://bwa.wroc.pl/zapisz-sie/

O wydarzeniu:

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji pandemii wydaje Ci się to szczególnie ważne?
ONLINE W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie

Warunki udziału:

Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

O prowadzącej:

Anja Franczak, towarzyszka w żałobie, doula umierania i założycielka Instytutu Dobrej Śmierci otwiera przestrzeń do otwartej rozmowy, wymiany doświadczeń i poszerzenia horyzontu.

O wystawie „Wyobraźnia funeralna”:

https://bwa.wroc.pl/wydarzenie/wyobraznia-funeralna/

Data

lut 05 2022
Expired!

Czas

15:00 - 17:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4, Wrocław

Organizator

BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej