Spotkanie Death Cafe

Death Cafe WROCŁAW

W Death Cafe możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego „ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji światowej wydaje Ci się to szczególnie ważne?

Death Cafe to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie Death Cafe to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu.

Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że Death Cafe nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Wydarzenie w ramach wystawy ????? ?́?????́. Anja Franczak i Instytut Dobrej Śmierci
✹ Dizajn BWA Wrocław | ul. Świdnicka 2-4
✹ wstęp wolny

Tu znajdziesz więcej informacji na temat ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Prowadzące:

EDYTA BIELATOWICZ
„Tematyka śmierci jest mi bliska od urodzenia. Przyszłam na świat bowiem, gdy moja mama była w głębokiej żałobie. Jestem oswojona z tego rodzaju przeżywaniem i odczuwaniem. Śmierć postrzegam intuicyjnie. Lubię podchodzić do życia holistycznie. Szukam praprzyczyn i uczę się z ich głębi. Zajmuję się fotografią, montażem filmowym, tworzę klipy. Prowadzę krąg kobiet piszących listy o kobiecości od stóp do głów. Praktykuję mantry, które mogą być pięknym wsparciem okoliczności pożegnania życia”.

ANJA FRANCZAK
Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Zajmuje się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Ważną rolę w jej pracy odgrywają rytuały. Jako celebrantka / mistrzyni ceremonii tworzy i prowadzi osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe.

KATARZYNA PONIECKA
„Jestem założycielką Glinianej Kuli, poznańskiej pracowni ceramicznej, miejsca spotkań wokół kultury i sztuki. Tworzę personalizowane urny w naturalnej estetyce nie tylko dla tych, którzy odeszli. Lepię urny również z tymi, którzy chcieliby podjąć refleksję na temat własnej przemijalności. Moim priorytetem jest bycie w rozmowie. Okazuje się, że prowokowanie rozmów na tematy ostateczne buduje relacje, dystansuje od lęku i wspiera proces twórczy”.

Data

cze 24 2023
Expired!

Czas

15:00 - 17:00

Lokalizacja

Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4, Wrocław
Kategoria

Organizator

Łucja Lange i Monika Stasiak