Spotkanie Death Cafe

Death Cafe WROCŁAW

W Death Cafe możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji światowej wydaje Ci się to szczególnie ważne?

Death Cafe to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie Death Cafe to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu.

Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że Death Cafe nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Wydarzenie w ramach wystawy ????? ?́?????́. Anja Franczak i Instytut Dobrej Śmierci
✹ Dizajn BWA Wrocław | ul. Świdnicka 2-4
✹ wstęp wolny

Tu znajdziesz więcej informacji na temat ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Prowadzące:

ANIA CHARKO
Psycholożka kliniczna i zdrowia, terapeutka ACT. Założyła Fundację Ludzie i Medycyna, prowadzi prywatną praktykę psychologiczną. Interesuje ją to, jak dbać o zdrowie psychiczne w chorobie ciała oraz jak praca z psychiką wspiera proces leczenia medycznego w chorobach chronicznych i psychosomatycznych czy “chorobach ze stresu”. Sama jest pacjentką: żyje z genetyczną chorobą nerek.

ANJA FRANCZAK
Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Zajmuje się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Ważną rolę w jej pracy odgrywają rytuały. Jako celebrantka / mistrzyni ceremonii tworzy i prowadzi osobiste rytuały pożegnania i humanistyczne ceremonie pogrzebowe.

MARIA WIŚNIEWSKA
Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki teatru. Koordynatorka Instytutu Dobrej Śmierci. Ukończyła kurs towarzyszenia osobom w żałobie, towarzyszenia osobom umierającym oraz tworzenia osobistych ceremonii pogrzebowych w duchu humanistycznym. Towarzyszyła swoim rodzicom na drodze umierania i prowadziła ceremonię pożegnania swojej mamy.

Data

cze 17 2023
Expired!

Czas

15:00 - 17:00

Lokalizacja

Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4, Wrocław
Kategoria

Organizator

Łucja Lange i Monika Stasiak