Spotkanie Death Cafe

Death Cafe Warszawa

Zapraszamy do Death Cafe w Warszawie!

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji naszej planety wydaje Ci się to szczególnie ważne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowach. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny. Darowizny będą mile widziane.

Prowadzące:

ANJA FRANCZAK
Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Towarzyszka w żałobie, doula umierania i mistryzni świeckich ceremonii pogrzebowych. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty.
Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jestem profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Jako doula umierania i certyfikowana instruktorka międzynarodowej inicjatywy Kursów Ostatniej Pomocy (Letzte Hilfe) zajmuje się edukacją o procesie umierania i wspiera rodziny, które opiekują się bliską osobą na ostatnim etapie życia.
anjafranczak.com

KATARZYNA JACKOWSKA-ENEMUO
Z wykształcenia antropolożka kultury, z natury wędrownica, z zawodu śpiewaczka, akordeonistka, a także zbieraczka i opowiadaczka historii. Krąży po rozmaitych pograniczach tego co tradycyjne i autorskie, tropi dawne tradycje obrzędowe, tworzy muzykę teatralną i własne piosenki. Koncertuje, opowiada, prowadzi warsztaty, zarówno na festiwalach, jak też na ulicach, w domach dziecka i więzieniach. W 2020 roku, w odpowiedzi na śmierć córki, Naomi, stworzyła projekt “Nieuchronne” z muzyką i opowieściami. W 2021 ukazała się jej książka “Tkaczka chmur”.
nieuchronne.pl

BEATA KACZYŃSKA
Psycholożka / Terapeutka / Coach. Pracuje ze swoimi klientami terapeutycznie i coachingowo, prowadzi wsparcie psychologiczne, interwencje kryzysowe, warsztaty i wykłady dla różnych firm i organizacji. W pewnym momencie swojego życia odkryła, że umieranie, śmierć, żałoba są dla niej naturalnymi procesami, nie boi się ich. Pomaga więc ludziom szukać możliwie najprostszych ścieżek przez takie doświadczenia. Towarzyszy z wykorzystaniem wiedzy, uszanowując tajemnicę nieznanego i unikatowość potrzeb osoby mierzącej się ze swoim losem, ze swymi przeżyciami.
szkolacoachingu.pl

MILENA PACUDA
Psycholożka / Psychoterapeutka. Przez 5 lat współprowadziła ośrodek wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce, wcześniej pracowała w Fundacji Nagle Sami w której wspierała dorosłych i dzieci po stracie bliskich. Docenia autentyczne spotkanie z drugim człowiekiem: “Czuję jak ważne jest odsłanianie mniej popularnych aspektów człowieczeństwa, dlatego ochoczo słucham i mówię o bezradności, wstydzie, przemijaniu, stracie i żałobie. Zajmowanie się tematem śmierci przybliża mnie do życia i uważnej obecności. Od pewnego czasu głęboko porusza mnie kontakt z duchowością oraz widzenie, że na najistotniejszym poziomie wszyscy jesteśmy jednym.”

Data

lis 05 2022
Expired!

Czas

14:00 - 16:00

Więcej informacji

Do wydarzenia

Lokalizacja

Klubojadalnia Młodsza Siostra
Dobra 14/16 00-388 Warszawa
Strona WWW
https://www.facebook.com/mlodszasiostra89