Grafika przedstawia krąg ułożony z filiżanek kawy na drewnianym tle.

Death Cafe WARSZAWA

Zapraszamy do Death Cafe w Warszawie – przestrzeni dialogu o śmierci z Izabelą Jachnicką z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci oraz fotografem pogrzebowym – Wojciechem Bonkiem.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Cena z a udział w DEATH CAFE jest dobrowolna i elastyczna.

Prowadzący:

Izabela Jachnicka

Projektantka i celebrantka pogrzebów humanistycznych / Orientalistka i podróżniczka

Przygotowuje i prowadzi pogrzeby w nurcie „slow farewell” – spokojne, rodzinne ceremonie nastawione na przeżycie pożegnania z ukochaną osobą w bezpiecznej, empatycznej atmosferze. W wolnych chwilach tworzy podnoszące na duchu, czułe kartki kondolencyjne. Marzy o założeniu „Ogrodu Pożegnań” – przestrzeni otwartej dla ludzi przeżywających utratę i żałobę, w której rozmowy o sprawach ostatecznych będą czymś zupełnie zwyczajnym i naturalnym.

izabelajachnicka.pl
pogrzeb-humanistyczny.com
instagram.com/ogrodpozegnan

Wojciech Bonk

Fotograf pogrzebowy

Jako profesjonalny fotograf pogrzebowy wykorzystuje swoją wrażliwość i empatię, aby utrwalić najbardziej emocjonalne momenty ceremonii ostatniego pożegnania. Obecnie pracuje nad projektem, który w przyszłości może umożliwić głębsze przeżywanie wspomnień związanych z osobą, która odeszła. Żyje w przeświadczeniu, że wszystko co nas otacza, dotknięte jest przemijaniem, a sposobem na nie jest uwiecznianie i zapisywanie wspomnień. Wojtek jest zafascynowany rytuałami pogrzebowymi, pogłębia swoją wiedzę na temat pochówków w Europie i na świecie.

fotografpogrzebowy.com.pl

Data

paź 25 2023
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Czytelnia
ul. Jana Kasprowicza 52, Warszawa
Strona WWW
https://www.facebook.com/cafeczytelnia
Kategoria

Organizator

Izabela Jachnicka