Spotkanie Death Cafe

Death Cafe w Słupsku

Zapraszamy do Death Cafe w Słupsku – przestrzeni dialogu o śmierci z Martą Anną Sałapatą z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia.
Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie w Słupsku organizowane jest w ramach Studia Inicjatyw – pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury oraz ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe: www.deathcafe.com

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.

O prowadzących:

Marta Anna Sałapata – pedagożka, filolożka, psychotraumatolożka specjalizującą się w tematyce straty i żałoby. Specjalistka pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej, nauczycielka akademicka w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Biblioterapeutka certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Autorka wielu publikacji naukowych z obszaru tanatopedagogiki, współredaktorka książek z zakresu edukacji równościowej. Członkini Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci oraz właścicielka “Alfabetu żałoby” – miejsca spotkań indywidualnych, grup wsparcia oraz warsztatów dotyczących straty.

Agnieszka Paczkowska – psycholożka, psychoonkolożka, specjalistka psychologii klinicznej, trenerka warsztatów umiejętności psychospołecznych. Współautorka i koordynatorka merytoryczna programu FDO Tumbo Pomaga. Od 2004 roku pracuje w Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza SAC w Gdańsku, prowadzonym przez Fundację Hospicyjną, gdzie poza wsparciem chorych i ich bliskich realizuje warsztaty dla osób w żałobie oraz dla pedagogów i psychologów szkolnych wspierających osieroconych uczniów. Współautorka kilkunastu publikacji o tematyce psychoonkologicznej i paliatywno-hospicyjnej.

Data

lis 18 2022
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Więcej informacji

Do wydarzenia

Lokalizacja

Emcek - sala Studio Inicjatyw
al. 3 Maja 22, Słupsk

Organizator

Marta Anna Sałapata
Strona WWW
https://www.alfabetzaloby.pl/