Grafika przedstawia filiżankę w dłoniach.

Death Cafe POZNAŃ

Być może zdarza Ci się myśleć o przemijaniu ale nie masz z kim o tym porozmawiać? Być może uważasz, że współczesny człowiek zagubił umiejętność doceniania tego co w życiu ważne?A może po prostu chcesz spotkać się z innymi ludźmi aby razem napić się kawy i porozmawiać poznając inne punkty widzenia?

Zapraszamy Cię do udziału w DEATH CAFE, gdzie znajdziesz przestrzeń oraz ludzi, z którymi będziesz mógł/mogła porozmawiać o śmierci, o żałobie, o życiu, o tym co dla ciebie ważne.

W DEATH CAFE łączy nas świadomość, że śmiertelność jest naszą cechą wspólną. Nie uciekamy od tematu, nie jest on dla nas tabu. W tej przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni każdy może zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, a środowisko dialogu, które poszerza perspektywę na życie i śmierć oraz daje poczucie, że nie jesteśmy sami. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału.

DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci.
Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Realizujemy spotkanie w zgodzie z ideą ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe oraz w ramach drugiej edycji poznańskich spotkań wokół śmierci Death Fyrtel. Wydarzenie jest objęte matronatem Instytutu Dobrej Śmierci.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapewniamy kawę/herbatę i zachęcamy do przyniesienia „czegoś do kawy”.

Będziemy gościć w przestrzeni Fundacji Panda Team im. Michałka Tarachowicza.
Miło nam będzie jeśli wesprzesz jej działalność statutową wrzucając do puszki swoje podziękowanie za podarowanie nam przyjaznej przestrzeni.

Kiedy: 22.3.2024 | 18:00 – 20:00
Gdzie: Poznań ul. Bolka 8A/1
Zapisy: k.dziala.pawlowska@gmail.com

Prowadzące:

Katarzyna Działa – Pawłowska

Psycholożka, psychoonkolożka, psychoterapeutka pracująca w nurcie poznawczo-behawioralnym i czerpiąca z podejścia egzystencjonalnego. Terapeutka Programu Simontona. Od 20 lat pracuję z osobami chorymi przewlekle i ich bliskimi. Wspieram te osoby w procesie oswajania różnych strat. Pracuję indywidualnie i prowadzę grupy wsparcia dla chorych onkologicznie i ich rodzin. Towarzyszę osobom w procesie żałoby prowadząc spotkania indywidualne i grupowe. www.katarzynadzialapawlowska.pl

Ula Kaźmierczak

Jestem socjolożką, trenerką komunikacji opartej na empatii, oraz kobietą kręgową. Pasjonuje mnie życie w zgodzie ze sobą oraz naturą. Realizuję swój projekt działalności twórczej i edukacyjnej Ursa Nova. Bardzo bliska jest mi idea wspólnotowości i łączenia w różnorodności. Jestem członkinią kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci oraz celebrantką humanistycznych ceremonii pożegnań. Poszukuję jasnych dróg i prostych rozwiązań w zagmatwanym świecie.
www.kusloncu.eu

Data

mar 22 2024
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Lokalizacja

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza
Bolka 8A/1, 61-608 Poznań

Organizator

Katarzyna Działa-Pawłowska i Ula Kaźmierczak