Death Cafe OPOLE

Zapraszamy do Death Cafe w Opolu – przestrzeni dialogu o śmierci z Edytą Bielatowicz z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Death Cafe odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, przy ul. Minorytów 4.
Organizujemy je razem z Radą Kobiet w Opolu. 

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.

Prowadząca:

Edyta Bielatowicz
Fotografka / Prowadząca krąg kobiet

Tematyka śmierci jest mi bliska od urodzenia. Przyszłam na świat bowiem, gdy moja mama była w głębokiej żałobie. Jestem oswojona z tego rodzaju przeżywaniem i odczuwaniem. Śmierć postrzegam intuicyjnie. Lubię podchodzić do życia holistycznie. 

Zajmuję się fotografią, montażem filmowym, tworzę klipy. Poprzez obraz, łączenie go z dźwiękiem i słowami przekazuję co mi w duszy gra. Spotkanie z obiektywem to całkiem niezła okazja do konfrontacji z tym, na co jesteśmy w życiu gotowi. Możemy sięgnąć po pytania mniejszego lub większego kalibru. Kim jestem? O czym jestem? Którą swoją wersję dziś wybieram? Czy pora już na bycie sobą? Czy chcę zobaczyć siebie naprawdę?

Data

lis 03 2023
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
ul. Minorytów 4, 46-020 Opole
Kategoria

Organizator

Rada Kobiet w Opolu