Death Cafe

Death Cafe ONLINE

W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na DEATH CAFE ONLINE.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji naszej planety wydaje Ci się to szczególnie ważne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą.

Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny. Darowizny będą mile widziane.

Chcesz brać udział? Zapisz się TUTAJ.

Prowadzące:

KATARZYNA BOROWCZAK

Założycielka Projektu Rozmowa, który powstał w wyniku osobistego doświadczenia utraty rodzica i refleksji nad tym jak mogłaby wyglądać czuła rozmowa o umieraniu, traceniu bliskich i wspieraniu w żałobie gdybyśmy się tak bardzo nie bali poruszać tego tematu. Zaprasza do rozmowy osoby z różnych krajów i kręgów kulturowych by wysłuchać ich doświadczenia utraty najbliższej osoby i dowiedzieć się co czuli, jak byli wspierani i jak kultura oraz światopogląd ukształtowały ich podejście do śmierci, umierania oraz życia. Publikuje swoje rozmowy po polsku, angielsku, hiszpańsku i włosku. Z wykształcenia psychopedagożka, studiowała w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Na co dzień mieszka w Londynie, gdzie pracuje w organizacji pozarządowej, która wspiera wszystkich tych, którzy pracują z pacjentami.
project-conversation.com

ANJA FRANCZAK

Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Towarzyszka w żałobie, doula umierania i mistryzni świeckich ceremonii pogrzebowych. Wspiera osoby na ostatnim etapie życia, osoby w żałobie oraz tych, którzy im towarzyszą poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty.
Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jest profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Jako doula umierania i certyfikowana instruktorka międzynarodowej inicjatywy Kursów Ostatniej Pomocy (Letzte Hilfe) zajmuje się edukacją o procesie umierania i wspiera rodziny, które opiekują się bliską osobą na ostatnim etapie życia.
anjafranczak.com

Data

lis 02 2022
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM