Krąg z filiżanek kawy na brązowym tle.

Death Cafe ONLINE

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji światowej wydaje Ci się to szczególnie ważne?

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą. Spotkanie nie zostanie nagrywane.

DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Tu znajdziesz więcej informacji na temat ogólnoświatowej inicjatywy DEATH CAFE:
http://deathcafe.com/

WYBIERZ CENĘ
Udział w Death Cafe jest bezpłatny, więc możesz wybrać cenę 0 zł.
Jeśli chcesz wspierać działalność Instytutu Dobrej Śmierci, możesz dobrowolnie wybrać inną cenę.

Spotkania DEATH CAFE odbywa się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.

Prowadzący:

Paweł Grochocki

Psychotanatolog / Śpiewak

Psycholog, specjalista z zakresu pomocy osobom będącym w ryzyku samobójczym oraz w żałobie. Nauczyciel akademicki. Prowadzi indywidualną terapię psychologiczną, grupy wsparcia dla osób po stracie oraz szkolenia suicydologiczne. Poszukuje nowej metody w terapii osób w żałobie łączącej podejście humanistyczno-egzystencjalne, lowenowską pracę z ciałem oraz głos.

Śpiewak i nauczyciel śpiewu tradycyjnego. Uczeń śpiewaka pogrzebowego Jana Wnuka ze Zdziłowic. Wraz z Pawłem Odorowiczem i Olgą Kozieł nagrał płytę Pieśni przejścia z tradycyjnymi pieśniami pogrzebowymi. Poszukuje miejsca dawnych wiejskich obrzędów i zwyczajów pogrzebowych w kulturze miejskiej.

“Zajmuję się życiem a nie śmiercią” – Wywiad z Pawłem Grochockim
“Śpiewam na pogrzebach, ale zajmuję się życiem” – Rozmowa z Pawłem Grochockim

Maria Puchalska

Edukatorka / Członkini Zarządu Fundacji IDŚ

Absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki teatru. Tworzyła, koordynowała i promowała projekty kulturalne. Była producentką festiwalu Nowe Epifanie, koordynatorką projektu Polska Światłoczuła oraz kuratorką wystawy w Domu Spotkań z Historią „Polskie Bieguny. Himalaje ’74 i Antarktyda ’77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego”, organizowała wydarzenia towarzyszące wystawom w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Z Instytutem Dobrej Śmierci związała się na jesieni 2021r. Ukończyła kurs towarzyszenia osobom w żałobie, towarzyszenia osobom umierającym oraz tworzenia osobistych ceremonii pogrzebowych w duchu humanistycznym. Towarzyszyła swoim rodzicom na drodze umierania i prowadziła ceremonię pożegnania swojej mamy.

Data

sty 08 2025
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM