Death Cafe

Death Cafe ONLINE

W każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy na DEATH CAFE ONLINE.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji naszej planety wydaje Ci się to szczególnie ważne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Udział jest możliwy tylko z włączoną kamerą.

Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.
Jeśli chcesz wspierać działalność Instytutu Dobrej Śmierci, możesz dobrowolnie wybrać inną cenę.

ZAPISY: https://instytutdobrejsmierci.pl/product/death-cafe-online-4-1-2023/

Na spotkanie zapraszają:

Anja Franczak
Założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Szkoliła się w Heidelbergu w Instytucie Duszpasterstwa Klinicznego (Institut für Klinische Seelsorgeausbildung) i jest profesjonalną towarzyszką w żałobie certyfikowaną przez Federalne Stowarzyszenie Towarzyszenia w Żałobie w Niemczech (Bundesverband Trauerbegleitung e.V.). Wspiera osoby po stracie bliskiego oraz tych, którzy im towarzyszą, poprzez konsultacje indywidualne, szkolenia i warsztaty. Jako doula umierania zajmuje się edukacją o śmierci. Prowadzi humanistyczne rytuały przejścia i świeckie ceremonie pogrzebowe.

www.anjafranczak.com

Filip Tarachowicz

Prezes Fundacji Panda Team im. Michałka Tarachowicza. Fundację założył po odejściu syna na nowotwór mózgu w październiku 2021 roku. „Panda Team” otacza opieką rodzeństwo i rodziny, których najbliżsi zmagają się z chorobą nowotworową. Wspiera również osoby po stracie bliskich. Gospodarz i twórca podcastu „Panda ma głos”, który daje głos ludziom chcącym opowiedzieć swoją, nierzadko trudną historię, przełamując tym samym tabu.

pandateam.pl

Data

sty 04 2023
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

BILETY

Lokalizacja

Platforma ZOOM