Death Cafe

Death Cafe Warszawa ONLINE

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz, z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji pandemii wydaje Ci się to szczególnie ważne?

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe przez Instytut Dobrej Śmierci.

ZAPISY: https://forms.gle/H41yhFjuNWZH3AF38

Prowadzące:

Anea Filipek
Jako wolontariuszka w hospicjum wspierałam osoby umierające. Przychodzą do mnie pieśni dla tych, którzy odchodzą i pieśni przejścia. W 2020 zainicjowałam krąg kobiet, dla których ważne są rytuały przejścia, wspólnota oraz przywracanie śmierci i żałobie właściwego miejsca i szacunku. Ukończyłam studia podyplomowe z Zarządzania kryzysem i Pierwszej pomocy emocjonalnej. Pracuję jako koordynatorka badań klinicznych, a także towarzyszę ludziom na ostatnim etapie życia i wspieram w procesie żałoby.
fb.com/towarzyszenie.w.odchodzeniu
towarzyszeniewodchodzeniu.pl

Anja Franczak
Zajmuję się edukacją w obszarze śmierci i żałoby. Jako towarzyszka w żałobie wspieram osoby po stracie poprzez konsultacje indywidualne i warsztaty grupowe. Obecnie jestem w trakcie szkolenia na doulę/towarzyszkę umierania. Jestem autorką bloga Sprawy Ostateczne i założycielką Instytutu Dobrej Śmierci.
www.anjafranczak.com

Wstęp wolny.

ZAPISY: https://forms.gle/H41yhFjuNWZH3AF38

 

 

 

Data

paź 19 2021
Expired!

Czas

19:00 - 21:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Platforma ZOOM

Organizator

Anea Filipek
Strona WWW
https://www.towarzyszeniewodchodzeniu.pl/