Death Cafe OLSZTYN
W Death Cafe możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.
Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji światowej wydaje Ci się to szczególnie ważne?
Death Cafe to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie Death Cafe to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu.
Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że Death Cafe nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.
Data: 15 maja (środa) 2024 | 16:30 – 18:30
Miejsce: MOK w Olsztynie, Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3, sala nr 303.
Wstęp wolny
Zapisy: edytaskolmowska@op.pl lub pod numerem: 513 042 585
Tu znajdziesz więcej informacji na temat ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.
Prowadząca:
EDYTA SKOLMOWSKA
Z zawodu jestem pielęgniarką – specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego i opieki długoterminowej, ponadto wykładowcą na kierunku pielęgniarskim, wolontariuszką i fundraiserką. Prowadzę zakład opiekuńczo-leczniczy dla pacjentów w bardzo ciężkim stanie, w tym pacjentów u schyłku życia. Dodatkowo uczę się na studiach podyplomowych w zakresie Life Coachingu. Jestem również praktykiem Soul Body Fusion® i Theta Healing® Basic DNA.
Od wielu lat przedmiotem moich zainteresowań jest problematyka śmierci, procesu umierania, towarzyszenia osobom umierającym i osobom w żałobie zarówno w kontekście osób w stanie terminalnym i ich bliskich, jak i postrzegania tego tematu przez personel medyczny. Biorę aktywny udział w tworzeniu przestrzeni, w której śmierć nie jest tematem tabu. Moim celem jest działanie na rzecz zmiany świadomości ludzi i oswajanie ich z naturalnym procesem umierania i śmiercią. A także aktywność na rzecz środowiska medycznego, aby „odmedycznić” śmierć i „uczłowieczyć” medyków.