Spotkanie Death Cafe

Death Cafe ŁÓDŹ

Zapraszamy do Death Cafe w Łodzi – przestrzeni dialogu o śmierci z Łucją Lange i Moniką Stasiak z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.

Prowadzące:

Łucja Lange

Naukowczyni związana z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego. Bada doświadczenie żałoby (także w kontekście istot nieludzkich) oraz doświadczenie cierpienia osób z chorobami nowotworowymi. Jej zainteresowania skupiają się na kwestiach różnorodności i obszarach gender studies, animal studies oraz death studies. Swoją uwagę poświęca także bezdomności i marginalizacji (zarówno ludzi, jak i zwierząt) oraz terapii poprzez fotografię jako aktywistka i badaczka. Od roku 2012 założycielka i redaktorka naczelna internetowego magazynu o kulturze i sztuce Mega*Zine Lost&Found.
langelucja.pl

Monika Stasiak

Antropolożka kultury, mistrzyni ceremonii. Przygotowuje i prowadzi świeckie rytuały przejścia oraz ceremonie humanistyczne związane z cyklem życia ludzkiego. Towarzyszy osobom, z którymi pracuje, w ważnych dla nich momentach: przy powitaniu dzieci w rodzinie, wkraczaniu w dorosłość, przyjmowaniu na siebie nowych ról i pożegnaniu bliskich osób. Szuka sposobów tworzenia wspólnot i form, w jakich może się realizować świecka duchowość. W swojej pracy czerpię m.in. z teorii obrzędów przejścia Arnolda van Gennepa. Ukończyła prowadzone przez Instytut Dobrej Śmierci szkolenie Creating a Personal Farewell. W oparciu o doświadczenia z Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, prowadzi także warsztaty, łączące tradycyjne techniki twórcze z obrzędowością.
naprogu.pl

Data

maj 24 2023
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Lokalizacja

Kawiarnia Szykier
Północna 1/3, 91-420 Łódź
Strona WWW
https://www.facebook.com/szykierkawiarnia
Kategoria

Organizator

Łucja Lange i Monika Stasiak