Death Cafe KRAKÓW
Zapraszamy do Death Cafe w Krakowie – przestrzeni dialogu o śmierci z członkinią Kolektywu IDŚ Kamilą Midor, Adamem Hałaczkiewiczem oraz Jerzym Skowronem.
Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?
W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.
DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.
Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.
13 lutego 2024 | 18:00–20:00
Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41, 31-066 Kraków
(Sala z grami planszowymi)
Wstęp wolny
Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.
Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, napisz na adres: kamilamidor.ids@gmail.com
Prowadzący:
Kamila Midor
Językoznawca, tłumacz, filolog. Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Studiowała i prowadziła badania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (2015/2016). Autorka artykułów naukowych na temat straty i żałoby z perspektywy językoznawstwa kognitywnego. W swojej pracy doktorskiej porównała sposoby konceptualizacji straty i żałoby (ang. grief) u Amerykanów i Polaków. Mieszka w Podgórzu.
Adam Hałaczkiewicz
Absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracuje w Szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie i szkoli się na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego. Poza psychologią jego pasją są podróże i gotowanie. Osobiste doświadczenia skonfrontowały go z fenomenem umierania i żałoby – choć trudne, okazały się jednocześnie bardzo fascynujące. Podczas ostatniej podróży do Indii wziął udział w warsztacie „Spiritual Care with the Dying”. Kurs ten dał mu nowe spojrzenie na śmierć i umieranie (a także na własne życie) oraz zainspirował do dalszego zgłębiania tej tematyki. Ostatnio ukończył kurs poświęcony żałobie organizowany przez Instytut Dobrej Śmierci. Uważa, że ludzie zasługują na lepszy dostęp do edukacji w zakresie śmierci i żałoby – rozmowy przy kawie i ciastku mogą być pierwszym krokiem w stronę oswojenia strachu przed śmiercią.
Jerzy Skowron
Krakus napływowy (z Dolnego Śląska). Regularnie uczestniczący w spotkaniach Death Cafe online i przekonany o tym, że w Krakowie potrzebna jest przestrzeń do dobrych rozmów o śmierci (a zatem i o dobrym życiu).