Grafika przedstawia krąg z filiżanek z kawą na drewnianym tle.

Death Cafe BYTOM

Bytomskie Centrum Kultury oraz Instytut Dobrej Śmierci zapraszają na Death Cafe w Bytomiu – przestrzeni dialogu o śmierci z Martą Banout z Kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne?

W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

DEATH CAFE to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.

Spotkanie DEATH CAFE to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu. Po krótkim wprowadzeniu zapraszamy Was do aktywnego udziału w rozmowie. DEATH CAFE jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że DEATH CAFE nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w DEATH CAFE nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe

Death Cafe odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury, plac Karin Stanek 1, 41-902 Bytom 

Wstęp wolny

Wydarzenie na stronie organizatora

Udział w DEATH CAFE jest bezpłatny.

Prowadząca:

Marta Banout

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, certyfikowana terapeutka i superwizorka Terapii Simontonowskiej, edukatorka seksualna. Doktorantka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od początku drogi zawodowej związana z obszarem psychoonkologii; na co dzień zajmuje się głównie psychoterapią osób dorosłych, pomocą psychologiczną dla osób LGBTQ+ oraz wsparciem osób przeżywających kryzysy związane z przewlekłą chorobą, śmiercią i żałobą. Jest autorką artykułów (m.in. w czasopismach „Psychologia w praktyce” i „Charaktery”); bierze udział w konferencjach i projektach społecznych (m.in. „Nie obraź się ale…); prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych i zawodowych (m.in. personelu medycznego i rad pedagogicznych).

www.martabanout.com

Data

paź 29 2023
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

Bytomskie Centrum Kultury
plac Karin Stanek 1, Bytom 
Kategoria