Grafika przedstawia krąg z filiżanek z kawą na drewnianym tle.

Death Cafe BYDGOSZCZ

Zapraszamy do Death Cafe w Bydgoszczy – przestrzeni dialogu o śmierci z Katarzyną Borowczak.

W Death Cafe możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle.

Czy często myślisz o przemijalności i nie masz z kim o tym porozmawiać? Może uważasz, że brakuje nam współczesnego “ars moriendi”, żeby doceniać to, co jest w życiu istotne? Może w obecnej sytuacji światowej wydaje Ci się to szczególnie ważne?

Death Cafe to spotkanie dla osób, które chcą porozmawiać o tematach związanych z umieraniem, śmiercią i żałobą. Dla ludzi, którzy mają świadomość tego, że nikt z nas nie będzie żyć wiecznie. Zapraszamy Cię do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami. Spotkanie Death Cafe to nie wykład, tylko przestrzeń dialogu.

Death Cafe jest miejscem otwartej rozmowy o śmierci. Autentyczny dialog ma wspierającą moc i może być źródłem siły. Jednak pragniemy podkreślić, że Death Cafe nie pełni funkcji terapii lub grupy wsparcia. Udział w Death Cafe nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub w świeżej żałobie.

31 października 2023 | 17:00 – 19:00

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Gdańska 5 | Bydgoszcz
Pierwsze piętro

Wstęp wolny

Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu napisz do prowadzącej na adres:
borowczak.katarzyna@gmail.com

Tu znajdziesz więcej informacji na temat ogólnoświatowej inicjatywy Death Cafe.

Prowadząca:

KATARZYNA BOROWCZAK

Z wykształcenia pedagożka specjalna i pedagożka. W 2021 założyła Projekt Rozmowa, który powstał w wyniku osobistego doświadczenia śmierci rodzica i refleksji nad tym jak mogłaby wyglądać czuła rozmowa o umieraniu, traceniu bliskich i wspieraniu w żałobie. Zaprasza do rozmowy osoby z różnych krajów i kręgów kulturowych by wysłuchać ich doświadczenia utraty najbliższej osoby i dowiedzieć się co czuli, jak byli wspierani i jak ich kultura i światopogląd ukształtowały ich podejście do śmierci, umierania oraz życia. Na początku 2023 roku odbyła 6 miesięczną podróż po Ameryce Centralnej i Południowej, podczas której rozmawiała z napotkanymi osobami o śmierci bliskich im osób, o wsparciu społeczności lokalnej oraz o zwyczajach funeralnych i religijnych.

project-conversation

instagram.com/project.conversation

Data

paź 31 2023
Expired!

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

BCOPW
Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz
Strona WWW
https://www.bcopw.pl/
Kategoria