Grafika przedstawia filiżanki kawy ustawione w okręgu.

Death Cafe w języku polskim i w języku migowym

Zapraszamy do Death Cafe – przestrzeni dialogu o śmierci w języku polskim i polskim języku migowym.
Podczas Death Cafe obecne będą tłumaczki PJM.

Wstęp wolny.
Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTRA
Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa
24 października (wtorek), godz. 18:30-20:30

O wydarzeniu:

W ramach międzynarodowej inicjatywy DEATH CAFE, na wszystkich kontynentach świata organizowane są spotkania, w trakcie których uczestnicy wspólnie piją kawę, jedzą ciasta i rozmawiają o śmierci. Intencją jest zwiększenie świadomości śmierci, aby móc w pełni doceniać życie.
Więcej o Ogólnoświatowej Inicjatywie Death Cafe: www.deathcafe.com
DEATH CAFE jest spotkaniem nieformalnym, bez konkretnego programu lub celu. W DEATH CAFE możesz poznać obcych, ale zaskakująco bliskich Ci ludzi – i porozmawiać o śmierci. Tylko tyle i aż tyle. Zapraszamy Was do przestrzeni wolnej od tabu, w której można zadawać pytania, słuchać historii innych osób i wymieniać się doświadczeniami.
Spotkania skierowane są do wszystkich osób, które chcą porozmawiać (lub posłuchać) o tematach związanych ze śmiercią. Temat śmierci dotyczy wszystkich.
W czasie spotkania będzie można skorzystać z pomocy tłumaczy PJM: zapraszamy osoby g/Głuche, słabosłyszące i słyszące oraz wszystkie zainteresowane!
DEATH CAFE nie pełnią funkcji terapii czy grupy wsparcia, udział nie jest zalecany dla osób w stanie kryzysu lub świeżej żałoby.

Prowadzące:

Maria Puchalska – absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim, teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogiki teatru. Tworzyła, koordynowała i promowała projekty kulturalne. Była producentką festiwalu Nowe Epifanie, koordynatorką projektu Polska Światłoczuła oraz kuratorką wystawy w Domu Spotkań z Historią Polskie Bieguny. Himalaje ’74 i Antarktyda ’77 na fotografiach Mirka Wiśniewskiego, organizowała wydarzenia towarzyszące wystawom w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Z Instytutem Dobrej Śmierci związała się na jesieni 2021r. Ukończyła kurs towarzyszenia osobom w żałobie, towarzyszenia osobom umierającym oraz tworzenia osobistych ceremonii pogrzebowych w duchu humanistycznym. Towarzyszyła swoim rodzicom na drodze umierania i prowadziła ceremonię pożegnania swojej mamy.

Zuza Sikorska – certyfikowana trenerka języka ruchu i świadomej pracy z ciałem. Założycielka Myślenie ciałem/Bodythinking (www.bodythinking.pl). Zajmuje się przywracaniem perspektywy cielesnej do kultury i życia ludzi. Prowadzi autorskie warsztaty, pracuje indywidualnie, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami i firmami. Prowadzi sesje indywidualne wspierające osoby doświadczające żałoby i straty wychodząc od perspektywy ciała, która może nie tylko przynosić ulgę ale też dawać dostęp do głębszych aspektów przeżywanego procesu. We współpracy z Instytutem Dobrej Śmierci pracuje nad cyklem warsztatów „Ciało w żałobie” i rozwija projekt dotyczący zwiększenia dostępu do informacji o opiece paliatywnej. Marzy o włączaniu wiedzy z zakresu świadomości ciała do procesu edukacji osób wykonujących zawody medyczne.

Organizatorzy: Instytut Dobrej Śmierci, Mazowiecki Instytut Kultury, Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTRA
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji odnośnie dostępności wydarzenia skontaktuj się z Koordynatorką ds. Dostępności Mazowieckiego Instytutu Kultury Magdaleną Ptak: m.ptak@mik.waw.pl, tel./sms 601 669 440

Data

paź 24 2023
Expired!

Czas

18:30 - 20:30

Lokalizacja

Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
Kategoria

Organizator

Mazowiecki Instytut Kultury
Strona WWW
https://www.mik.waw.pl/