W końcu o końcu: | Co pomaga (nam) w żałobie ONLINE
Raz w miesiącu Anja Franczak i Maria Puchalska spotykają się z innymi osobami z Kolektywu IDŚ, żeby porozmawiać o życiu i o śmierci. 19 grudnia porozmawiamy o tym, co pomaga (nam) w żałobie.
Co pomaga (nam) w żałobie?
Porozmawiamy o żałobie. Tej świeżej i tej, która jest z nami od lat. O tym, co nas w niej wspiera, o jej języku, o zachowaniach, które są pomocne, o tym, czym jest i co wnosi w nasze życie.
Zadamy pytanie o to, jak żyć z bólem po stracie ukochanej osoby? Będziemy dzielić się doświadczeniami, nie z perspektywy ekspertów, tylko jako osoby, które kogoś straciły, kogo kochały i nadal kochają. Podzielimy się tym, co nas trzyma, ratuje i wspiera. Wierzymy, że w naszych opowieściach znajdziecie ukojenie, inspirację i nadzieję.
Przyjrzymy się również doświadczeniu stary w kontekście Świąt – których popularne obrazy kładą nacisk na bliskość i obecność rodziny i przyjaciół, a które tym samym mogą być trudne dla osób, którym bliskości i obecności ważnych osób zabrakło.
Zaproszenie na spotkanie przyjęła Urszula Ursa Tokarczyk-Bar – socjolog i pedagog oraz Tomasz Siuda – fotograf, fototerapeuta i arteterapeuta.
Będzie nam miło spędzić wieczór z Wami w przestrzeni otwartego dialogu na platformie Zoom. Każde spotkanie “W końcu o końcu” trwa 2 godziny. Przez pierwszą godzinę zapraszamy Was do słuchania rozmowy Anji i/lub Marii z ekspertami/ekspertkami z Kolektywu IDŚ. Ta część jest nagrywana i udostępniona do późniejszego oglądania na naszej stronie. W drugiej połowie spotkania zapraszamy Was do zabrania głosu, do zadawania pytań i włączanie się w dialog. Żeby zapewnić bezpieczną atmosferę i chronić Waszą prywatność, ta część nie jest nagrywana.
Urszula Ursa Tokarczyk-Bar
Doktor nauk humanistycznych, socjolog, pedagog specjalny, tyflopedagog, terapeutka pracująca z dziećmi i rodzinami doświadczającymi niepełnosprawności sprzężonej. Nauczycielka akademicka na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rodzic Młodych Dorosłych, przez 12 lat onkorodzic w podróży zakończonej śmiercią Dorosłej Córki.
„Tam, gdzie to możliwe niosę wiedzę i wsparcie rodzinom doświadczającym choroby nowotworowej. Kieruje mną głębokie przekonanie, że ludzie chcą żyć w zgodzie z prawdą, dobrem i pięknem, że pragną je zarówno odkrywać, jak i realizować. Moje wieloletnie poszukiwania badawcze skupiają się wokół poczucia sensu życia, sytuacji kryzysowych i wspierania człowieka w realizacji pełnego katalogu potrzeb. Bliskie jest mi podejście holistyczne, ujmujące wszystkie osoby ludzkie i zwierzęce jako istotne i niepowtarzalne cząstki wszechświata.”
Tomasz Siuda
Fotograf, artysta i fototerapeuta. Absolwent fotografii na Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Edukator, wykładowca. Członek zarządu fundacji Key for Tomorrow. Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników Kontynenty. Z użyciem technik foto-terapeutycznych realizuje warsztaty z obszaru Ars Moriendi, mierzenia się ze śmiertelnością, konfrontowania się z emocjami wokół śmierci i żałoby.
tomaszsiuda.com
facebook.com/tomaszsiudafotograf
WYBIERZ CENĘ
Cena za udział w spotkaniu jest elastyczna. Wybierz cenę, która będzie dla Ciebie adekwatna.
Kupując bilet wspierasz działalność Instytutu Dobrej Śmierci. Bardzo Ci dziękujemy!
Spotkania W KOŃCU O KOŃCU odbywają się online na platformie Zoom.
Po zakupie biletu otrzymujesz od nas mail z linkiem do zalogowania się.