O Instytucie Dobrej Śmierci
Instytut Dobrej Śmierci to przestrzeń dialogu i edukacji o umieraniu, śmierci i żałobie. Na naszych spotkaniach, szkoleniach i warsztatach możesz zbliżyć się do tematów, na które w życiu codziennym często jest za mało miejsca.
W Instytucie Dobrej Śmierci rozmawiamy o życiu i śmierci w sposób czuły, świadomy i wspierający. Wierzymy, że takie refleksje mogą wzmocnić w nas poczucie ugruntowania, wdzięczności i szacunku.
Nasza Filozofia
Instytut Dobrej Śmierci łączy ludzi, którzy wierzą, że świadomość przemijania może pogłębić jakość naszego życia.
Jesteśmy przekonani, że istnieją lepsze sposoby obcowania ze śmiercią niż przemilczanie lub tabuizowanie. Szukamy głębszego kontaktu ze sobą i z innymi, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem i tworzymy wspólnotę – ponieważ śmierć łączy nas wszystkich.
Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, tylko jego naturalną częścią.
Jest wpisana w nasze życie od samego jego początku.
Działania Instytutu
Edukacja
Dialog
W ramach naszych spotkań możesz poznać inne osoby w podobnej sytuacji życiowej lub z podobnymi zainteresowaniami. Organizujemy kręgi dla osób w żałobie, filozoficzne spotkania Death Cafe i warsztaty tematyczne związane z przemijaniem i stratą.
Blog
Szukasz wsparcia w żałobie? Możesz je znaleźć w Kolektywie IDŚ
Instytut Dobrej Śmierci to przede wszystkim przestrzeń edukacji na tematy umierania, śmierci i żałoby, ale być może trafiłeś_aś tutaj, ponieważ szukasz wsparcia. Jeśli tak, podajemy listę osób (kolejność alfabetyczna) związanych z Kolektywem IDŚ, które w ramach...
Śmierć jest bezpieczna – recenzja książek Stephena Levine’a
„Dzisiaj zmarło około 200 tysięcy ludzi. Jedni zginęli w wypadkach. Inni zostali zamordowani. Jeszcze inni umarli z głodu albo z przejedzenia. Niektórzy nie opuścili nawet łona matki. Inni umarli ze starości. Część umarła z pragnienia, a część się utopiła. Wszystkich...
Nagroda “Przewroty” dla Instytutu Dobrej Śmierci
Centrum Nauki Kopernik zdecydowało się stworzyć wyjątkową nagrodę, gratyfikując instytucje z całej Polski za nieszablonowe, innowacyjne, przewrotowe podejście do szeroko rozumianej edukacji.
Dzień matki a strata dziecka – jak o swoich przeżyciach mówiły Polki i Amerykanki w badaniu językoznawczym
W Dzień Matki zwykle udajemy się z życzeniami do naszych mam lub osób, które wypełniały taką rolę. Przeważnie jest to dzień pełen radości, wdzięczności i ciepłych słów, choć oczywiście wszystko zależy od naszych relacji i nie zawsze jest kolorowo. Jak każde tego typu...
“Żyć szybko” Brigitte Giraud – recenzja
“Żyć szybko” Brigitte Giraud – recenzja autorstwa Łucji Lange.
To książka, w którą się w wpada i chociaż zna się jej koniec, nie można się z tej narracji wyrwać. Ma ona swoisty czar i potrafi zatrzymać przy sobie osobę, która skieruje oczy na pierwsze zdania.
wszystkie posty >
Najbliższe wydarzenia:
Praca z osobą w żałobie: | Nowe perspektywy | 17.9.2024 18:30-21:00
Praca z osobą w żałobie: | Nowe perspektywy | 19.9.2024 10:00-12:30
Otwarty krąg żałoby ONLINE
zobacz wszystkie >