O Instytucie Dobrej Śmierci
Instytut Dobrej Śmierci to przestrzeń dialogu i edukacji o umieraniu, śmierci i żałobie. Na naszych spotkaniach, szkoleniach i warsztatach możesz zbliżyć się do tematów, na które w życiu codziennym często jest za mało miejsca.
W Instytucie Dobrej Śmierci rozmawiamy o życiu i śmierci w sposób czuły, świadomy i wspierający. Wierzymy, że takie refleksje mogą wzmocnić w nas poczucie ugruntowania, wdzięczności i szacunku.
Nasza Filozofia
Instytut Dobrej Śmierci łączy ludzi, którzy wierzą, że świadomość przemijania może pogłębić jakość naszego życia.
Jesteśmy przekonani, że istnieją lepsze sposoby obcowania ze śmiercią niż przemilczanie lub tabuizowanie. Szukamy głębszego kontaktu ze sobą i z innymi, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem i tworzymy wspólnotę – ponieważ śmierć łączy nas wszystkich.
Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, tylko jego naturalną częścią.
Jest wpisana w nasze życie od samego jego początku.
Działania Instytutu
Edukacja
Dialog
W ramach naszych spotkań możesz poznać inne osoby w podobnej sytuacji życiowej lub z podobnymi zainteresowaniami. Organizujemy kręgi dla osób w żałobie, filozoficzne spotkania Death Cafe i warsztaty tematyczne związane z przemijaniem i stratą.
Blog
Szukasz wsparcia w żałobie? Możesz je znaleźć w Kolektywie IDŚ
Instytut Dobrej Śmierci to przede wszystkim przestrzeń edukacji na tematy umierania, śmierci i żałoby, ale być może trafiłeś_aś tutaj, ponieważ szukasz wsparcia. Jeśli tak, podajemy listę osób (kolejność alfabetyczna) związanych z Kolektywem IDŚ, które w ramach...
Problem ze śmiertelnością – Ula Kaźmierczak o projekcie: “Wyobraźnia o nieśmiertelności w epoce sztucznej inteligencji”
Ula Kaźmierczak – jedna z uczestniczek projektu: “Wyobraźnia o nieśmiertelności w epoce sztucznej inteligencji” dzieli się swoimi refleksami po pierwszym etapie badania: obejrzeniu filmu “Eternal You” oraz kolacji prowadzonej przez Anję Franczak w Poznaniu.
Orfeusz. Strata jest refrenem – Joanna Winiarska o spektaklu w reżyserii Anny Smolar
Recenzja autorstwa Joanny Winiarskiej spektaklu “Orfeusz” w reżyserii Anny Smolar wystawionego na deskach teatru TR Warszawa.
Stąd do wieczności, czyli o różnorodności praktyk funeralnych na świecie i potrzebie zrozumienia, że natura nie jest nam wroga
Łucja Lange dzieli się swoimi refleksjami po przeczytaniu książki Caitlin Doughty „Jak kompostować zwłoki. Niewiarygodne rytuały pogrzebowe z całego świata”.
Fotorelacja z nocy Muzeów w Muzeum Pochówków w Wiedniu
Kamila Midor z Kolektywu IDŚ dzieli się swoją relacją z wizyty w Muzeum Pochówków, które odwiedziła w czasie nocy Muzeów – 5 października 2024.
wszystkie posty >
Najbliższe wydarzenia:
Świadoma droga: Krąg dla osób terminalnie chorych | WARSZAWA
Śmierć i żałoba po wiedeńsku
“Śnij piesku, śnij …” – wystawa Kacpra Tomaszewskiego w Elblągu
zobacz wszystkie >